WPlebiscyty

Stanikomarka.pl – głosujemy na najlepszą polską markę

Gdy ponad cztery lata temu wybierałyśmy najlepszą światową Stanikomarkę, bra-rynek w Polsce wyglądał trochę inaczej niż dzisiaj. Polskie firmy produkujące biustonosze w szerokich rozmiarówkach od tamtego czasu urosły zarówno w rozmiary, jak i w różne inne zalety 🙂 Przyszedł więc czas na plebiscyt z cyklu Teraz Polska!

Czemu tym razem ograniczamy się do naszego kraju? Myślę, że polskie firmy zasługują już na to, byśmy nieco lepiej je poznały – jako indywidualności, nie szarą masę ocenianą głównie w porównaniu do firm zagranicznych. Do niedawna, poza kilkoma specyficznie D-plusowymi markami, nasz rodzimy krajobraz stanikowy z punktu widzenia wielu z nas był mało zróżnicowany i prawdę mówiąc, niezbyt ciekawy. Ponieważ jednak w tej mało poznanej strefie dzieje się ostatnio coraz więcej, czas najwyższy zacząć kibicować pozytywnym zmianom. Wyróżnijmy więc tych, którzy pną się w górę i odpowiadają na nasze oczekiwania. Tych, którzy zachęcają nas najładniejszymi projektami, zadowalają jakością produktów, które sprawdzają się „nabiustnie”, wreszcie – wchodzą z nami w owocny dialog marka-konsument 🙂

Cztery konkurencje

W naszym plebiscycie polskie firmy będą walczyć o różowe złoto Stanikomanii w następujących konkurencjach 🙂

1. Ale ładne!

Bielizna której z marek najbardziej cieszy Wasze oko? Wiemy, że w przypadku części firm trudno jeszcze mówić o indywidualnym stylu, ale widać coraz większą dbałość o urodę produktów. Wybierzcie więc te marki, których produkty najbardziej Wam się podobają 🙂

2. Cenię jakość!

Które z marek oferują najwyższą jakość materiałów, szycia, dbają o szczegóły? Które firmy tworzą najlepsze, najtrwalsze biustonosze? A także, w podtekście: czy za tę jakość nie żądają zbyt wygórowanej ceny?

3. Leży jak należy!

Co z tego, że piękny haft, ciekawy kolor, dobry materiał – jeśli efekt nabiustny nie zadowala? Od dobrej konstrukcji zależy, czy biustonosz podnosi, zbiera i zaokrągla tak, jak byśmy sobie tego życzyły, czy radzi sobie z podtrzymaniem piersi. W tej kategorii wybieramy najlepszych inżynierów bra-konstrukcji! 🙂

4. Z uśmiechem do klienta!

Produkt to nie wszystko! Tu oceniamy firmy za to, czy dają się lubić – nie tylko za samą jakość, konstrukcję i urodę staników. Czy zachęcająco prezentują swoje produkty na zdjęciach reklamowych, czy mają dobrze opracowane katalogi, wreszcie – czy odpowiadają na nasze pytania w social mediach? Wyróżnijmy tych, którzy dobrze nas traktują i z którymi miło się rozmawia 🙂

Każda z konkurencji będzie miała swojego zwycięzcę. A oprócz tego marka, na którą padnie najwięcej głosów we wszystkich konkurencjach i kategoriach, zostanie zwyciężczynią całego plebiscytu Stanikomarka.pl.

Dwie kategorie rozmiarowe

Na podstawie Waszych głosów doszłam do wniosku, że część naszych firm ma wciąż trudności z zaspokojeniem oczekiwań biustów z górnych stref tabeli rozmiarów. Dlatego postanowiłam wydzielić w plebiscycie dwie kategorie: do miseczki G włącznie oraz od miseczki H.

Rzecz jasna, biorąc pod uwagę różnice w systemach rozmiarowych naszych firm, jest to podział dość umowny, ale pozwoli nam choć mniej więcej zorientować się, jakie firmy rządzą w średnich, a jakie – w większych biustach 🙂 Układy sił w obu kategoriach mogą okazać się znaczące.

Głosować najlepiej w tej kategorii, w której mieści się nasz biust. Jeśli więc w polskich firmach nosimy rozmiary do miseczki G włącznie, wybieramy kategorię „do G”, a jeśli miseczkę H lub większą – wybieramy kategorię „od H”. Każda z tych dwóch kategorii ma oddzielny formularz do głosowania.

Jak głosujemy?

Głosujemy wypełniając formularz pojawiający się po kliknięciu w jeden z bannerów poniżej – właściwy dla naszej kategorii rozmiarowej.

Formularz zawiera wszystkie cztery kategorie, a w każdej z nich wybieramy maksymalnie trzy marki. Można wybrać mniej. Jeśli naszej faworytki nie ma na liście, można ją dopisać w okienku „Inna(e)” na końcu każdej kategorii. Pamiętajmy przy tym, że w sumie wybieramy tylko trzy marki.

Na samym początku formularza znajdziecie okno do wpisania adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I tutaj prośba do wszystkich głosujących: aby głos był ważny, należy na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Wszystkie Wasze e-maile trafią na specjalne konto i nie będą używane do niczego poza plebiscytem i konkursem. Na samym końcu formularza trzeba jeszcze rozwiązać Captcha, czyli wpisać słowa z obrazka – jest to niezbędne zabezpieczenie przed spamem.

Uwaga: zanim zagłosujecie, przeczytajcie poniżej o konkursie! 🙂

Kto głosuje? Informacje dla firm.

Głosować może, rzecz jasna, każda z nas 🙂 Mam jednak prośbę, by w głosowaniu nie brały/li udziału przedstawicielki/le firm produkcyjnych i marek biustonoszy. Nasz plebiscyt jest plebiscytem konsumenckim. Przy podejrzeniach o manipulacje dana marka zostanie zdyskwalifikowana z plebiscytu.

Proszę też firmy o niepodawanie w social mediach bezpośrednych linków do formularzy głosowania. Proszę o podawanie wyłacznie linku do tej notki. Bez znajomości celu tego plebiscytu i jego zasad klikanie w formularze nie ma sensu!

Ponieważ jest to plebiscyt dla użytkowniczek biustonoszy, panom za głosy dziękujemy. Chyba że sami mąją piersi i regularnie, na co dzień noszą biustonosze, w takim razie zapraszam 🙂

Markowy konkurs!

Nie byłoby plebiscytu bez konkursu 🙂 Jak zawsze, mogą w nim brać udział tylko głosujące Stanikomaniaczki. Zadanie konkursowe jest proste:

Opisz swój ulubiony model biustonosza polskiej marki. Jak zarekomendowałabyś go innej Stanikomaniaczce?

UWAGA: Pole na pracę konkursową znajduje się pod koniec formularza do głosowania!

Inspiratorem i fundatorem nagród w konkursie jest polski sklep internetowy biustanasze.pl. Jest to sklep internetowy z bielizną do zadań specjalnych. W jego ofercie znajdziecie przede wszystkim biustonosze do karmienia i bieliznę dla Amazonek, ale także bieliznę pooperacyjną, wyszczuplającą oraz wybrane modele klasyczne. Jak mówią właścicielki, najchętniej kupowane produkty dla mam pochodzą od producentów: Alles, Benefit i Lupoline, ale także Ava, Gaia, Kostar i Mitex. Dla Amazonek oferowana jest bielizna firm: Amoena, Alles, Benefit, Venus oraz pracowni gorseciarskiej Maria.

Biustanasze poszerzają ofertę polskich biustonoszy w rozmiarach D+ i zależy im na poznaniu Waszych opinii na ich temat. Chętnie skorzystają z Waszych rekomendacji. Dlatego każda z Was, która weźmie udział w konkursie na opis, otrzyma 15% zniżki na zakupy w sklepie Biustanasze.pl do końca lutego 2016 roku. Jeśli zaś sklep wprowadzi do oferty opisany przez Was model, wówczas zacytuje na stronie Wasz opis. Dlatego też biorąc udział w konkursie, jednocześnie wyrażacie zgodę na wykorzystanie Waszego opisu modelu na stronie sklepu Biustanasze.pl.

To oczywiście nie wszystko! Najlepsze trzy opisy otrzymają następujące nagrody:

I Nagroda: 100 zł rabatu na zakupy w Biustanasze.pl

II Nagroda: 70 zł rabatu na zakupy w Biustanasze.pl

III Nagroda: 50 zł rabatu na zakupy w Biustanasze.pl

Nagrody przyznaje jury w osobach: autorka Stanikomanii oraz właścicielka sklepu Biustanasze.pl.

Do kiedy głosujemy?

Plebiscyt potrwa do końca listopada. Mam nadzieję, że wyniki zarówno plebiscytu, jak i konkursu uda nam się ogłosić przed Mikołajkami 🙂

Podziękowania i Wasze opinie

Dziękuję naszemu patronowi Biustanasze.pl za wsparcie oraz oczywiście ufundowanie nagród konkursowych 🙂 Specjalne podziękowania kieruję także do osoby, która już po raz kolejny wsparła mnie fachową poradą przy obmyślaniu plebiscytu – to Ewa Gutmańska-Gralak, znana w niektórych kręgach jako Ewenement, autorka bloga Kieszenie jak Ocean i profilu na fejsie o tej samej nazwie oraz założycielka forum Lobby Biuściastych, która o markach wie wszystko, a temat stanikowy również zna jak własną… kieszeń 🙂

Na zakończenie, jak zwykle, proszę Was o podzielenie się w komentarzach refleksjami i opiniami związanymi z głosowaniem. Dlaczego dokonałyście takiego, a nie innego wyboru? Jak radzą sobie Waszym zdaniem polskie firmy w czterech plebiscytowych konkurencjach dotyczących designu, jakości, konstrukcji i kontaktu z konsumentem? 🙂

Może ci się spodobać

23 komentarze

 • koteczek2304@o2.pl

  Mam problem, wypełniłam ankietę itp. ale nie przyszła mi żadna wiadomość na maila, a jeszcze raz mi nie chce przyjąć ankiety. Co teraz?

  17 listopada 2015 at 18:56 Reply
 • kasica_k

  Na początek – sprawdź, czy potwierdzenie nie trafiło do spamu. Jeśli nie, napisz do mnie proszę na priv (mail pod ikonką kopertki u góry strony po prawej), w której kategorii głosowałaś i jaki e-mail podałaś, wtedy sprawdzę ręcznie czy Twój głos sie zarejestrował.

  17 listopada 2015 at 19:13 Reply
 • koteczek2304@o2.pl

  Oj, do spamu trafiło. Uf. Bardzo dziwne, nigdy jeszcze mi się to nie zdarzyło, żeby jakaś wiadomość ze strony trafiła właśnie tam. Dziękuję za pomoc 🙂

  17 listopada 2015 at 19:20 Reply
 • Zielonamuka

  A ja chciałam spytać,co jeśli w którejś kategorii nie mam żadnej marki,na którą chciałąbym zagłosować?Mam problem z IV kategorią,bo jakoś ciężko mi na podstawie wlasnych doswiadczen ocenic,jeślibym miała wybrać,to na podstawie opisywanych przez inne dziewczyny np na balkonetce doświadczen,a chyba nie o to chodzi..

  17 listopada 2015 at 20:21 Reply
 • kasica_k

  @koteczek, no to fajnie, że się znalazło 🙂 Dzięki za głos. Jeśli którejś z Was nie przyjdzie potwierdzenie to dajcie znać, wszystko sprawdzę.

  @Zielonamuka, w takiej sytuacji możesz po prostu nie zaznaczyć żadnej marki, nie ma problemu. Żadna z części formularza nie jest obowiązkowa (z wyjątkiem e-maila) 🙂

  17 listopada 2015 at 23:12 Reply
 • Majka

  Abstrahując od tematyki posta – po raz kolejny zastanawia mnie, dlaczego znów pojawia się tu sklep, który korzysta z logo brastopu?
  Jeżeli zgodnie z prawem i za wiedzą brastopu – to spoko. Jeżeli nie, to to wprowadzanie klientów w błąd, i coś tu chyba jest nie tak…

  18 listopada 2015 at 12:20 Reply
 • kasica_k

  @Majka, były już rozmowy na ten temat, tu albo na facebooku – ja dowiedziałam się, że podobieństwo tych znaków jest przypadkowe, a nie świadome, a nawiasem mówiąc słuchawki Beats też mają bardzo podobne logo – ciekawe, kto od kogo ściągał 😉

  18 listopada 2015 at 16:48 Reply
 • wkg

  kasico, a gdzie kategoria “stosunek ceny do jakości”? Wydaje mi się ,że tu polskie firmy mają swoją mocną stronę, bo w brytyjczykach jest jakość ale cena wysoka, bazarowe chińczyki na odwrót, a polskie firmy prezentują szeroko pojęty środek w tej kategorii. I jest w tym środku parę firm , które w przyzwoitej cenie ( <100zł) dają dobry produkt. Dlaczego tego nie pochwalić?
  Czy już za późno na poszerzenie listy kategorii?

  18 listopada 2015 at 20:22 Reply
 • kasica_k

  @wkg, w zamyśle taką kategorią jest II – przede wszystkim jakość, ale w kontekście ceny. Jeśli któraś z marek zachwyca Cię jako good value for money, możesz ją spokojnie wybrać w tej kategorii. Dodawać kategorii rzeczywiście już nie zamierzam – sądzę, że i tak jest ich dużo 🙂

  18 listopada 2015 at 21:00 Reply
 • wkg

  hmm, jednak druga kategoria to przede wszystkim jakość . I co mam zrobić jeśli uważam firmę za średnią jakościowo, ale cena jest na tyle atrakcyjna, że średnia jakość nie przeszkadza.

  A poza tym, wysłałam już ankietę , a potwierdzenie na pocztę nie przyszło, w spamach nie mam, a drugiego formularza system przyjąć nie chce, bo go jakoś zapamiętał. Ot, zagwozdka.

  18 listopada 2015 at 21:59 Reply
 • kasica_k

  @wkg, napisz do mnie na priv, jaki e-mail podałaś w formularzu, sprawdzę czy Twój głos się zarejestrował.

  Co do “Cenię jakość” – hmm, jak się zastanowię, jak sama bym wybrała (bo jeszcze nie wybrałam!) – zaznaczyłabym chyba 2 firmy, które uważam za top jeśli chodzi o jakość w naszym kraju (i ceny mają moim zdaniem do tej jakości adekwatne) i 1, która nie jest na topie, ale oferuje przyzwoitą jakość za dobrą cenę, na tyle, że chętnie kupuję czasem jej produkty, mimo że nie liczę na mega jakość 🙂 Nie będę zdradzać, które to firmy 🙂 Natomiast na pewno nie zaznaczałabym firm tanich, ale jakościowo mi nie odpowiadających (uważam, że np. kupowanie stanika na kilka miesięcy jest bez sensu, nawet za kompletny bezcen).

  Nawiasem mówiąc, jako głosująca mam z tym plebiscytem problem, bo wiele marek już poznałam i mam z nimi jakieś doświadczenia – przez to najchętniej w każdej z kategorii zaznaczyłabym tak przynajmniej z 5, a nie 3 marki 🙂 No ale tak się nie da. Z moich obserwacji wynika, że warto dążyć do prostoty – mnożenie kategorii, powiekszanie liczby dozwolonych wyborów itd. powoduje, że plebiscyt staje się nieogarnialny zarówno dla głosujących, jak i dla interpretujących potem jego wyniki, a my jednak nie robimy tu profesjonalnego badania rynku, a plebiscyt dla fanek bielizny 🙂

  18 listopada 2015 at 22:21 Reply
 • margo13ak

  Mam kłopot z określeniem kategorii rozmiarowej do głosowania 🙂 W większości polskich firm potrzebuję zazwyczaj miseczki 70H/65I, w innych jest to 75FF/G. I pewnie nie ja jedna mam taki problem 😉

  20 listopada 2015 at 13:47 Reply
 • kasica_k

  @margo13ak, jeśli w większości przypadków potrzebujesz H+, zagłosuj w tej “większościowej” kategorii 🙂 A jeśli ktosia ma mniej więcej po równo… można wybrać dowolną kategorię, albo zagłosować w obu, lepszego wyjścia chyba nie ma 🙂

  20 listopada 2015 at 14:33 Reply
 • tfu.tfu

  te “biustanasze” mają logo, które wygląda identycznie jak logo brastop.com…
  dla mnie niefajne. imho bardzo niefajne. nie promowałabym takiej akcji jednak…

  21 listopada 2015 at 17:57 Reply
 • wkg

  Kasico, nie mogę znaleźć Twojego adresu mailowego, może mam zaćmienie umysłu. Dla uproszczenia podam swój – wiesiolek65@o2.pl– proszę sprawdź

  21 listopada 2015 at 19:38 Reply
 • kasica_k

  @tfu.tfu i inne osoby zainteresowane kwestią logo – otrzymałam wiadomość, że Biustanasze.pl zrezygnowały z używania kontrowersyjnego znaczka “b” w swoim logo, także możemy już chyba zapomnieć o ewentualnych wątpliwościach “moralnych” 🙂

  @wkg, Twój głos zarejestrowany, ważny, wszystko OK. Dzięki za głos!

  23 listopada 2015 at 15:26 Reply
 • kenna1

  Czy mail potwierdzający wypełnienie ankiety powinnam dostać zaraz po jej przesłaniu? W odebranych nie mam, a spam odruchowo skasowałam, jak zwykle to czynię. “Trąba” ze mnie.

  24 listopada 2015 at 10:09 Reply
 • kasica_k

  @kenna1, zwykle przychodzi dość szybko… Ale sprawdziłam, że Twój głos się zarejestrował, wszystko OK.

  25 listopada 2015 at 01:03 Reply
 • kenna1

  Dziękuję za sprawdzenie.

  25 listopada 2015 at 09:42 Reply
 • tfu.tfu

  Kasico, znaczek sam w sobie kontrowersyjny nie jest, zerżnięcie logo brastopu na żywca już jest.

  28 listopada 2015 at 22:42 Reply
 • kasica_k

  Jak zwykle w drodze wyjątku 😉 kto jeszcze nie zagłosował, może jeszcze zrobić to dziś 2.12 do końca dnia 🙂

  2 grudnia 2015 at 14:45 Reply
 • Angelika

  Po przeczytaniu komentarzy jestem troche zdenerwowana czy aby napewno moja ankieta zostala zarejestrowana. Od paru dni codziennie zagladam po wyniki.

  6 grudnia 2015 at 23:46 Reply
 • kasica_k

  @Angelika, otrzymałam Twojego maila. Ankieta się zarejestrowała. Wyniki plebiscytu będą, mam nadzieję, dzisiaj 🙂

  7 grudnia 2015 at 00:28 Reply
 • Leave a Reply