WSpołeczność

Witajcie!

Witam Czytelniczki i Czytelników, a zwłaszcza Panie poszukujące odpowiedniej blielizny i tych, którzy zamierzają je nią obdarowywać 🙂

Na początek kilka słów o mnie i o tym, co skłoniło mnie do założenia niniejszego bloga. Mam szczęście (i nieszczęście, jak się okazuje) należeć do grona osób o nieco większych niż przeciętne wymiarach biustu – tak przynajmniej wynika z oferty sklepów bieliźniarskich, choć uważna obserwacja naszych ulic świadczy o czymś całkiem innym. Z doświadczenia mojego i innych znanych mi osób wynika, że zdobycie dobrze dopasowanej i jednocześnie ładnej bielizny dla pań obdarzonych większym biustem, czyli w rozmiarze miseczki powyżej D, oraz odpowiednio leżących ubrań jest bardzo trudne. Wiele z nas tylko Internetowi zawdzięcza informacje o producentach, ich ofertach i adresach, pod które można się udać w poszukiwaniu bielizny pasującej do naszych kształtów.

Prawdziwą grupą wsparcia i jednocześnie kopalnią wiedzy o bieliźnie dla „biuściastych” kobiet jest forum Lobby Biuściastych, dzięki któremu odkryłam, że pasujących staników mogę szukać w więcej niż dwóch sklepach na świecie, i które było dla mnie inspiracją do rozpoczęcia niniejszych zapisków. Dziękuję Wam, dziewczyny!

A teraz trochę o moich zamierzeniach. Kopiowanie informacji z powyższego forum byłoby przedsięwzięciem pozbawionym sensu i przekraczałoby moje możliwości, zdecydowałam zatem, że zajmę się tu przede wszystkim tym, co sprawi mi największą frajdę, czyli buszowaniu po bieliźniarskim rynku (zwłaszcza tym internetowym) i przekazywaniu Wam informacji o szczególnie fajnych modelach, świeżo odkrytych sklepach, korzystnych wyprzedażach i tak dalej.

Oczywiście wszystko, co tu się znajdzie, będzie przefiltrowane przez mój własny gust – zamierzam pisać przede wszystkim o tym, co mi się szczególnie podoba i co zwróciło moją uwagę. Ten blog nie będzie encyklopedią bielizny „DD+” ani książką adresową producentów. Mam nadzieję, że znajdziecie tu czasem coś pożytecznego dla siebie.

Kontakt do autorki: stanikomania@gmail.com.

Może ci się spodobać

7 komentarzy

 • evitka13.13

  Witam!

  Bardzo fajna i bardzo przydatna stronka!!!

  Skorzystałam z rad i obliczyłam ze powinna nosić stanik 80B a aktualnie nosze 85C. Proszę mi odpowiedzieć czym te staniki będą się różnic.
  Mam wielki problem w kupie odpowiednie dobranego stanika.

  Mam nadzieje, ze dzięki tej stronie i Pani radą wreszcie kupię odpowiedni.
  Pozdrawiam.

  16 czerwca 2008 at 16:44 Reply
 • scarlet_agta

  evitka13.13, skonsultuj swój nowy rozmiar na forum Lobby (Biuściastych lub Małobiuściastych). Linki do forum znajdziesz w zakładkach po prawej stronie.

  17 czerwca 2008 at 11:29 Reply
 • skoniecpolska

  Serdecznie pozdrawiam autorke tego, jakże przyjemnego bloga:) Trafilam tu oczywiscie z Lobby i mam zamiar czesciej zagladac. Dodam, że subiektywny gust autorki pokrywa sie badzo dobrze z moim, wiec tym chetniej bede czytać wszelkie komentarze.
  Życze dalszego zapalu i dobrej zabawy przy tworzeniu tej strony:)

  11 marca 2009 at 22:54 Reply
 • kasica_k

  Witam również i zapraszam 🙂 Miło, że mamy podobne gusta 🙂

  12 marca 2009 at 15:42 Reply
 • 2-ta

  Oszalałam 😉 Linki do lobby-b i Twojego bloga posłałam wszystkim znajomym kobietom z gorącą prośbą, by zajęły się swoimi biustami! Wczoraj przebiegłam dostępne sklepy z bielizną by upewnić się , niestety, że to nadal pustynia mentalno-wieszakowa w wymiarach 75-90 A-D.
  Biegam ze swoim umaltretowanym latami biustem przez 85 C przy wymiarze 34GG z coraz większą furia patrząc na naparstki oferowane w sklepach i na niebotyczne zdumienie w błękitnych oczętach panienki, że są wymiary np do K !
  Wszystko zrobię, by biusty znanych mi kobiet były szczęśliwe, jakkolwiek by to nie zabrzmiało 😉
  pozdr.T.

  15 marca 2009 at 19:25 Reply
 • kate2501

  Witam 🙂 Fajnie ,że śledzisz i opisujesz co nowego się dzieje na rynku .Chętnie zaglądam na Twojego bloga 🙂

  Pozdrawiam

  19 kwietnia 2009 at 22:54 Reply
 • kai

  Kasico, nie wiem, czy przyjmujesz wyróżnienia, ale jeśli tak, to zapraszam do mnie po One Lovely Blog Award. Mam nadzieję, że za jego pośrednictwem również grono moich czytelniczek zapozna się komfortem noszenia dobrze dopasowanej bielizny.
  Pozdrawiam!

  2 sierpnia 2011 at 20:41 Reply
 • Leave a Reply