WW mediach

Biuściasta działalność wywiadowcza :-)

Czy pamiętacie jeszcze Perfekcyjne Dopasowanie? Przypomnę pokrótce: pamiętna ta impreza, zorganizowana przez Bellissimę (polskiego dystrybutora marek Panache, Masquerade i Frilly Intimates) i dystrybutora akcesoriów bieliźnianych Soyelle (świetne przedłużki obwodów!), odbyła się w październiku ubiegłego roku. Były pokazy i prezentacje, a wszystkie obecne panie mogły skorzystać z usług bra-fitterskich i dopasować odpowiedni rozmiar m.in. spośród pełnego zakresu rozmiarówki modelu Panache Tango II, rozwieszonego na czterech dłuuugich wieszakach. Wśród gości znalazły się uczestniczki forum Lobby Biuściastych, a oprócz tego handlowcy i przedstawiciele prasy branżowej. Ledwie we dwie z założycielką LB ochłonęłyśmy po długiej bieganinie z miarkami krawieckimi i tabelkami rozmiarów – rozpoczął się etap fleszy, kamer i wywiadów 🙂 a konkretniej – zaproszono nas do rozmowy z redaktorkami łódzkiego kwartalnika „Modna Bielizna”. Jak łatwo się domyślić, miałyśmy mnóstwo do powiedzenia – nie wszystko udało się zmieścić na papierze, ale większość najważniejszych wątków się tam szczęśliwie znalazła. Ponieważ zapewne nie wszystkie z Was czytują „Modną…” (można kupić w empikach :), a wersja internetowa jest okrojona, postanowiłam zamieścić artykuł (pod jakże wymownym tytułem) w blogu. Po kliknięciu można zobaczyć powiększenie, a tu – pobrać lepszej jakości wersję w formacie PDF.
strona 1 strona 2
Mam nadzieję, że artykuł ze styczniowego numeru przed Wami przeczytali także przedstawiciele naszej branży bieliźnanej. Im więcej takich okazji, tym większą można mieć nadzieję, że nasze starania, by zwrócić ich uwagę na nasze potrzeby, będą odnosiły skutki. Czego wszystkim biuściastym życzę 🙂
Dziękuję redakcji „Modnej Bielizny” za spotkanie oraz zgodę na zamieszczenie artykułu.

Może ci się spodobać

37 komentarzy

 • brzuchalek

  Bardzo zacny artykulik. Zresztą chyba najlepszy w całym numerze. Sama wiedza na talerzu. Naprawde widzę was juz wszędzie, otwieram gazetke i bęc! Zresztą efekty waszej pracy też – wiedza o stanikach idzie w lud 🙂

  10 marca 2008 at 10:34 Reply
 • charm

  Gratuluję 🙂
  Oby wiedza stanikowa się szerzyła 😉

  10 marca 2008 at 11:33 Reply
 • ganbaja

  Nie otwiera sie druga strona 🙁

  10 marca 2008 at 11:41 Reply
 • anna-pia

  Świetne 🙂

  10 marca 2008 at 11:57 Reply
 • maith

  Bardzo mi się podoba 1 zdanie
  “Problemem, o którym się rzadko w Polsce wspomina jest niewiedza kobiet na temat, jak prawidłowo dobrać stanik”. Strzał w dziesiątkę. Niewiedza Polek w tej kwestii jest powszechna. A z drugiej strony mimo zalewu prasy niby kobiecej, te niezorientowane, dręczące się niedobranymi stanikami Polki nie mogą liczyć na choćby podstawowe pomocne informacje. Dlatego wielki plus dla modnej bielizny 🙂 I wydrukowanie Piersiówki też było fantastycznym pomysłem 🙂

  10 marca 2008 at 13:12 Reply
 • dunajka

  Czytałam ten artykuł gdy tylko się ukazał… rzecz jasna… świetna robota.
  Niestety gdy zapytałam Panie z hurtowni… z której gazetkę tą dostałam… czy one czytały… zrobiły tylko dziwne miny… obawiam się, że co najwyżej obrazki w tej gazecie oglądają. A ja wychodzę na głupią co to CZYTA wszystko od deski do deski…

  10 marca 2008 at 16:02 Reply
 • scarlet_agta

  Czytając komentarz dunajki zwątpiłam.
  Ale artykuł jest bardzo fajny 😉

  10 marca 2008 at 21:21 Reply
 • aadrianka

  Do takiego artykułu mogli dać zdjęcia całych sylwetek Kasicy i Butters:) Jako najlepszą ilustrację całego artykułu.

  10 marca 2008 at 21:29 Reply
 • obozy

  staniki wszystkich narodów, łączcie się !!!

  10 marca 2008 at 22:50 Reply
 • szarsz

  świetne

  10 marca 2008 at 23:13 Reply
 • kasica_k

  dunajka: panie z hurtowni widać nie są od czytania 🙂 Serio przejmujesz się ich opinią? 🙂

  10 marca 2008 at 23:18 Reply
 • maith

  Dunajka, ktoś kto czyta może wyjść na głupiego tylko przed… głupim. Może panie popadły we wtórny analfabetyzm i dziwią się, że Ty nie? Niby prowadząc hurtownię powinny się interesować rynkiem. Może niedługo nie będziesz potrzebowała niedostosowanej do dzisiejszych warunków hurtowni? 🙂

  10 marca 2008 at 23:23 Reply
 • swierszczowa1

  Aadrianka same głowy to też coś. Przynajmniej widać ze mowa o stanikach z miską H dla “Lachonów”, a nie dla prababci (sklepy i producenci czasem miskę H, niewiadomo czemu, z prababcią kojarzą). Sam wywiad super:). Dumna jestem i z Was i z Pani redaktor:)

  10 marca 2008 at 23:29 Reply
 • kasica_k

  Dzięki :))
  Jako “nosicielka” angielskiego G (co oznacza polskie J) gwarantuję Wam, że nie posłałam na ten wywiad prawnuczki 🙂

  10 marca 2008 at 23:36 Reply
 • aadrianka

  Pewnie że same głowy to już coś, i to jeszcze takie ładne głowy:) Artykuł bardzo fajny, nienachalny a pouczający. A o zdjęciach całej sylwetki wspomniałam, bo dla mnie fotki Kasicy i Butters w galerii to doskonala motywacja pt: “masz babo ciągle buły pod pachami, nie oszukuj się, że nie masz, zobacz jak wyglądają dziewczyny, które ich naprawdę nie mają” Ja też chcę nie mieć:)

  11 marca 2008 at 07:18 Reply
 • dunajka

  Kasico, Maith… zupełnie nie przejmuję się opinią dziewaczyn z hurtowni… pomijając moje wykształcenie… jestm totalnym molem książkowym… i już dawno przeczytałam więcej książek niż one dadzą radę przez całe życie… Z oferty hurtowni (największej w naszym mieście… o zgrozo) korzystam już bardzo sporadycznie… najczęściej to biorę od nich tylko prasę branżową.
  Jedyne czego się obawiam to, że w tej branży… jest więcej takich “paniuś” jako one.

  11 marca 2008 at 08:43 Reply
 • butters77

  Dziewczyny, dzięki za wszystkie ciepłe słowa:) Co do zdjęć, to jak patrzę na te nasze twarze w takich ujęciach, to chyba wolałabym, żeby zamieścili nas od szyi w dół;)))

  11 marca 2008 at 10:49 Reply
 • kasica_k

  Bym napisała, że Ty to akurat nie masz co narzekać, ale co się będziemy licytować ;))

  11 marca 2008 at 15:56 Reply
 • akubaga

  świetny artykuł 🙂 brawo!

  11 marca 2008 at 19:28 Reply
 • maith

  Co do twarzy, to generalnie chodzi o to, że Butters na pewno nie miała różowej szminki. I nie wymazała nią ani siebie ani Kasicy 🙂 Pamiętam, widziałam Was wtedy na dopasowaniu 🙂

  11 marca 2008 at 23:37 Reply
 • besame.mucho

  Faktycznie przebarwili te foty ;-).
  Ale wywiad fajny-fajny.
  I laski na zdjęciach, więc nikt nie powie, że taaaakie rozmiary to tylko dla starszych pań/grubasów ważących 230 kilo/mutantów.
  Chyba że ktoś błyskotliwy stwierdzi “ha! same twarze, nie widać biustów więc to na pewno nie one! te pewnie mają małe biusty, a tamte to tak naprawdę starsze panie/grubasy/mutanty ;-).

  12 marca 2008 at 00:29 Reply
 • maheda

  Super artykuł :-))))))))))) Po raz pierwszy widzę taki, do którego nie można się NIGDZIE przyczepić i który mówi całą prawdę, samą prawdę i tylko prawdę 🙂
  Hip, hip, hurrra!
  Kasiu, faktycznie, zdjęcie niezbyt Ci dali, ale co się przejmujesz? 🙂

  12 marca 2008 at 13:10 Reply
 • marusia.7

  a jest szansa na kolejne perfekcyjne dopasowanie?
  gdzie ktoś by spojrzał na mnie okiem specjalisty?

  12 marca 2008 at 15:52 Reply
 • agastrusia

  Swego czasu wpadł mi w ręce ten magazyn w Empiku i zastanawiałam się czemy nie ma tam staników dla NAS tylko jakieś miniaturki. Tak sobie myślałam wtedy, że przydała by sie jakaś interwencja ze strony LOBBY no i prosze – jakieś czary czy co?
  Super artykuł.
  A jeśli chodzi o wypowiedź dunajki to może jakaś kolejna wersja artykułu w formie obrazkowej ;-P

  13 marca 2008 at 15:45 Reply
 • maith

  Marusia, czasem organizujemy spotkania i tam zawsze jest okazja, żeby Ci ktoś doświadczony bra-fittersko pomógł 🙂

  13 marca 2008 at 18:36 Reply
 • kasica_k

  Otóż to, nie samym “Dopasowaniem” człowiek żyje 🙂 Podobne, acz nieco bardziej kameralne imprezy też już były, organizowane przez Intimo czy Peachfield. Warto śledzić LB.
  maheda: jakbym się przejmowała, toby tej fotki tam nie było 😉
  agastrusia: ja dopiero niedawno zauważyłam, że “Modna” jest w empikach. Wcześniej tkwiłam w błędnym przeświadczeniu, że trafia tylko do prenumeratorów z branży.

  13 marca 2008 at 18:45 Reply
 • kasiamat00

  A może ktoś by ich namówił na pokazanie cudeniek z UK? Na przykład jakichś Frey, Masquerade, Kalyani? Oczywiście łącznie z informacjami o rozmiarówce i cenach 😛

  13 marca 2008 at 19:49 Reply
 • agastrusia

  No tak a co z prezentacjami w Trójmieście? Spora aglomeracja ale posucha jak na Wypiz… Wielkim :/
  Bellissima jest z Malborka to bliziutko 😉

  13 marca 2008 at 20:03 Reply
 • aadrianka

  Agastrusia, metropolia jest, forumek kilka jest, ale nie mamy sklepu jako zaplecza:( no chyba że faktycznie Bellissima, z Malborka rzut biustonoszem mają.

  13 marca 2008 at 20:59 Reply
 • butters77

  Ooo, to “Modna Bielizna” jest w Empikach?;)

  Co do zdjęć – Maith, masz rację, wygląda, jakbyśmy się jaskrawą szminką umazały po twarzach:)) Ale nic to, zdjęcia były robione podczas rozmowy, spontanicznie i od początku nie bardzo nas obchodziły:)

  Mahedo, co do treści – wiele zawdzięczamy Kasi Sałacie, która prowadziła wywiad, bo pozwoliła nam potem mailowo uściślić wiele rzeczy, rozwinąć i uzupełnić. A nam jak się pozwala, to… nie mamy umiaru;)

  13 marca 2008 at 22:00 Reply
 • kasica_k

  butters77: Ważna uwaga. Oby więcej takich dziennikarek, jak nasza rozmówczyni. Takich, które pozwalają nam po prostu przekazać to, co mamy do przekazania i które czują “biuściastą” bazę 😉
  Fotki powinny mieć trochę strawniejszą kolorystykę w PDFie, jak go w końcu zamieszczę 😉

  14 marca 2008 at 00:09 Reply
 • agastrusia

  Nasze skromne autorki nie wspomniały, że w owym kwartalniku jest jeszcze jedna wzmianka o LOBBY przy okazji Perfekcyjnego Dopasowania.
  Artykuł jest w zakładce Co, Gdzie, KiedyPokazy

  14 marca 2008 at 15:29 Reply
 • kasica_k

  Dzięki, przyznam, że nie zwróciłam na to uwagi 🙂

  PDF już dostępny – tam mamy nieco ładniejszą cerę 🙂

  15 marca 2008 at 18:06 Reply
 • elzbietka-pl

  Help!Weszłam na stronę z tym Bra-Fitterem i okazało sie ,że mam 75 k w polskim rozmiarze i taki sam rozmiar w Melissie .ale jak tam weszłam w tabele rozmiarów to sie okazało ,że mam 85 g.I co mam z tym zrobić???

  17 marca 2008 at 14:47 Reply
 • kasica_k

  Tak naprawdę żadna tabela ani kalkulator nie powie Ci ze stuprocentową pewnością, co powinnaś nosić, bo bra-fitting nie jest nauką ścisłą. Tym niemniej bra-fitter wygrywa pod względem trafności z tabelami, ponieważ uwzględnia rozciągliwość staników i “ściśliwość” ludzkiego ciała. Tabelki i poradniki w przeciętnych sklepach uczą nas, że mając np. 78 pod biustem powinnyśmy kupować 80, podczas gdy zacząć należałoby raczej od przymierzenia 70-tki. Oczywiście z właściwą miseczką 🙂

  17 marca 2008 at 18:23 Reply
 • kapiwo1

  Ja też się pomierzyłam… w biuście 104, pod biustem 81. Od jakiego obwodu powinnam zacząć mierzyć w sklepie? Kilka lat temu miałam w Wawie na Grochowskiej dobrane 75G, potem F. a tu mi wyszło, że jestem I… A amerykańskie 34D lub 34DD to jaki odpowiednik u nas?

  16 kwietnia 2008 at 18:54 Reply
 • kasica_k

  Witam! Pierwszy krok to odpowiedni obwód – przy Twoich wymiarach zaczęłabym od 75. Być może trzeba będzie jeszcze zejść w dół. Mam tyle samo pod biustem i właśnie taki obwód noszę 🙂 Przy obwodzie 75, czyli angielskim 34, miseczka wypada Ci w okolicy brytyjskiego FF. Tyle system brytyjski – kontynentalny system rozmiarów dla takich wymiarów przewiduje właśnie okolice litery H czy I. Amerykańskie 34D czy DD to dokładnie tyle samo, co brytyjskie – czyli miseczka za mała na Ciebie o kilka rozmiarów. Wpadnij też na Lobby Biuściastych, jest tam specjalny wątek przeznaczony na porady rozmiarowe.

  Porównanie rozmiarów miseczek różnych marek znajdziesz tutaj:
  http://www.thebraconnection.com/faq/sizes-common.html

  16 kwietnia 2008 at 23:01 Reply
 • Leave a Reply