WSpołeczność

Głosujmy na profesjonalizm! – biuściaste blogerki w konkursie Blog Roku 2010

Styczeń to już tradycyjnie miesiąc, w którym mówi się tu o konkursach 🙂 Rozpoczyna się bowiem kolejna edycja konkursu Blog Roku. Konkursu doskonale znanego stanikomaniaczkom, którym Stanikomania zawdzięcza zeszłoroczny sukces, a w poprzednich latach – nominacje. Jako blog nagrodzony, Stanikomania nie może już brać udziału w kolejnej edycji – trochę szkoda, ale z drugiej strony – miło jest zasiąść sobie spokojnie w fotelu i z dystansu przyglądać się tegorocznym zmaganiom 😉

Moje dotychczasowe doświadczenia wskazują niezbicie, że warto brać w takich konkursach udział. Oczywiście najlepiej jest wygrać – wiecie, nagrody, błysk fleszy, wywiady… 😉 Trochę żartuję – ale nie da się ukryć, że każda chwila obecności w mediach to dla bloga fajna sprawa: szansa na wzrost liczby czytelników. Nawet jeśli dany blog nie stanie się liderem, sama obecność na stronach konkursu (onet.pl to potęga 😉 oznacza „słupki w górę”. W przypadku blogów popularyzujących specjalistyczną wiedzę czy młode dziedziny oznacza to możliwość zainteresowania nimi dużo większej grupy osób.

Jeśli wiec zależy nam na upowszechnaniu tematyki bra-fittingowej – warto sprawdzić, które z biuściastych blogerek startują w tym roku… i oczywiście oddać głosy 🙂 Na kogo głosujemy w Blogu Roku 2010?

Stanikowe biz-perypetie. Debiutował w 2009 roku. Prowadzony przez Renulca – właścicielkę sklepu Noszebiustonosze.pl z Biłgoraja – kobietę o ujmującej osobowości i wszechstronnych talentach 🙂 W „Biz-perypetiach” poczytamy nie tylko o prowadzeniu sklepu z oszałamiającym wyborem rozmiarów, ale też trochę o życiu, o rodzinnych stronach autorki, znajdziemy znakomite zdjęcia nie tylko bieliźnianych kolekcji (te ostatnie niekiedy zapierają dech, przynajmniej mój ;-). Jeden z moich ulubionych blogów i bardzo się cieszę, że wystartował.

Bra-fitting by Maheda. Tego bloga już chyba nie muszę nikomu przedstawiać, zwłaszcza że dopiero co omawiałyśmy znakomity artykuł tam zamieszczony. Maria Dastych to jedna z pierwszych polskich zawodowych bra-fitterek. Jej strona jest poświęcona, jak łatwo się domyślić, prawidłowemu doborowi biustonoszy – w teorii i praktyce. Teksty pełne wiedzy, sugestywne zdjęcia, filmy edukacyjne – bra-fitting „na żywym biuście” w formie przekonującej dla każdego. Do tego informacje o kursach i warsztatach. Lektura obowiązkowa każdej profesjonalistki w tej dziedzinie.

35plus. O potrzebach dojrzałych biustów i tych „po przejściach” i tym, co im oferuje rynek bieliźniany – artykuły problemowe i recenzje. Realistycznie i trzeźwo, czasem z entuzjazmem – zawsze szczerze. Jako że mam zaszczyt należeć do elitarnej grupy docelowej 😉 – jestem wierną czytelniczką. Mam nadzieję, że Anna-pia da się namówić do częstszego pisania 😉

 

Blogujące profesjonalistki

Jak być może zauważyłyście, w tym roku dwa ze zgłoszonych bra-blogów startuje w kategorii „Profesjonalne”. Zacytuję jej opis: Blogi specjalistów profesjonalnie zajmujących się daną dziedziną. Jeśli tworzysz bloga, w którym opisujesz swoje przemyślenia związane z branżą, w której działasz ZAWODOWO, to wybierz tę kategorię. Biorąc pod uwagę, że do tej pory kategorią wybieraną przez biuściaste blogerki była „Moje zainteresowania i pasje” – widzimy, że nastąpił pewien przełom.

Bra-fitting ewidentnie przestał być czymś w rodzaju ekscentrycznego hobby, a zaczął być uprawiany zawodowo przez coraz większe grono osób – z których pewna liczba pisze blogi. Dwie spośród tegorocznych blogerek są profesjonalistkami, i to dobrymi, które nie tylko wytyczają trendy w swojej branży, ale i aktywnie ją popularyzują. Popierając je, oddajemy więc głos nie tylko na blogi, ale także – na rozwój branży, i to rozwój idący w dobrym kierunku!

Jak głosujemy?

Obecny etap konkursu potrwa do 20.01. Tylko dziesięć blogów z każdej kategorii przejdzie do kolejnego etapu! Naszym zadaniem jest utrzymanie naszych faworytek w pierwszej dziesiątce – im wyżej tym lepiej.

Głosowanie w tym etapie polega na wysłaniu na numer 7122 SMSa o treści B00066 w przypadku bloga „Stanikowe biz-perypetie”, SMSa o treści B00119 w przypadku bloga „Bra-fitting by Maheda”, SMSa o treści H00870 w przypadku bloga „35plus” (uwaga, nie ma liter O – są zera!). SMS kosztuje 1,23 zł brutto.

Żeby sprawdzić, gdzie w rankingu znajduje się nasza faworytka, trzeba zajrzeć na stronę kategorii. Zasady całego konkursu znajdziecie tutaj.

Czemu wymieniłam tylko dwa trzy blogi? Bo na razie tylko o nich wiem – jeśli wiadomo Wam, że zgłosił się jakikolwiek inny blog związany z tematyką bra-fittingową, proszę o informację! Bardzo mi w tym gronie brakuje jeszcze kilku blogów…

Do końca tego etapu głosowania jeszcze tylko tydzień, więc, drogie stanikomaniaczki – telefony w dłoń!

Może ci się spodobać