WSpołeczność

Głosujmy na profesjonalizm! – biuściaste blogerki w konkursie Blog Roku 2010

Styczeń to już tradycyjnie miesiąc, w którym mówi się tu o konkursach 🙂 Rozpoczyna się bowiem kolejna edycja konkursu Blog Roku. Konkursu doskonale znanego stanikomaniaczkom, którym Stanikomania zawdzięcza zeszłoroczny sukces, a w poprzednich latach – nominacje. Jako blog nagrodzony, Stanikomania nie może już brać udziału w kolejnej edycji – trochę szkoda, ale z drugiej strony – miło jest zasiąść sobie spokojnie w fotelu i z dystansu przyglądać się tegorocznym zmaganiom 😉

Moje dotychczasowe doświadczenia wskazują niezbicie, że warto brać w takich konkursach udział. Oczywiście najlepiej jest wygrać – wiecie, nagrody, błysk fleszy, wywiady… 😉 Trochę żartuję – ale nie da się ukryć, że każda chwila obecności w mediach to dla bloga fajna sprawa: szansa na wzrost liczby czytelników. Nawet jeśli dany blog nie stanie się liderem, sama obecność na stronach konkursu (onet.pl to potęga 😉 oznacza „słupki w górę”. W przypadku blogów popularyzujących specjalistyczną wiedzę czy młode dziedziny oznacza to możliwość zainteresowania nimi dużo większej grupy osób.

Jeśli wiec zależy nam na upowszechnaniu tematyki bra-fittingowej – warto sprawdzić, które z biuściastych blogerek startują w tym roku… i oczywiście oddać głosy 🙂 Na kogo głosujemy w Blogu Roku 2010?

Stanikowe biz-perypetie. Debiutował w 2009 roku. Prowadzony przez Renulca – właścicielkę sklepu Noszebiustonosze.pl z Biłgoraja – kobietę o ujmującej osobowości i wszechstronnych talentach 🙂 W „Biz-perypetiach” poczytamy nie tylko o prowadzeniu sklepu z oszałamiającym wyborem rozmiarów, ale też trochę o życiu, o rodzinnych stronach autorki, znajdziemy znakomite zdjęcia nie tylko bieliźnianych kolekcji (te ostatnie niekiedy zapierają dech, przynajmniej mój ;-). Jeden z moich ulubionych blogów i bardzo się cieszę, że wystartował.

Bra-fitting by Maheda. Tego bloga już chyba nie muszę nikomu przedstawiać, zwłaszcza że dopiero co omawiałyśmy znakomity artykuł tam zamieszczony. Maria Dastych to jedna z pierwszych polskich zawodowych bra-fitterek. Jej strona jest poświęcona, jak łatwo się domyślić, prawidłowemu doborowi biustonoszy – w teorii i praktyce. Teksty pełne wiedzy, sugestywne zdjęcia, filmy edukacyjne – bra-fitting „na żywym biuście” w formie przekonującej dla każdego. Do tego informacje o kursach i warsztatach. Lektura obowiązkowa każdej profesjonalistki w tej dziedzinie.

35plus. O potrzebach dojrzałych biustów i tych „po przejściach” i tym, co im oferuje rynek bieliźniany – artykuły problemowe i recenzje. Realistycznie i trzeźwo, czasem z entuzjazmem – zawsze szczerze. Jako że mam zaszczyt należeć do elitarnej grupy docelowej 😉 – jestem wierną czytelniczką. Mam nadzieję, że Anna-pia da się namówić do częstszego pisania 😉

 

Blogujące profesjonalistki

Jak być może zauważyłyście, w tym roku dwa ze zgłoszonych bra-blogów startuje w kategorii „Profesjonalne”. Zacytuję jej opis: Blogi specjalistów profesjonalnie zajmujących się daną dziedziną. Jeśli tworzysz bloga, w którym opisujesz swoje przemyślenia związane z branżą, w której działasz ZAWODOWO, to wybierz tę kategorię. Biorąc pod uwagę, że do tej pory kategorią wybieraną przez biuściaste blogerki była „Moje zainteresowania i pasje” – widzimy, że nastąpił pewien przełom.

Bra-fitting ewidentnie przestał być czymś w rodzaju ekscentrycznego hobby, a zaczął być uprawiany zawodowo przez coraz większe grono osób – z których pewna liczba pisze blogi. Dwie spośród tegorocznych blogerek są profesjonalistkami, i to dobrymi, które nie tylko wytyczają trendy w swojej branży, ale i aktywnie ją popularyzują. Popierając je, oddajemy więc głos nie tylko na blogi, ale także – na rozwój branży, i to rozwój idący w dobrym kierunku!

Jak głosujemy?

Obecny etap konkursu potrwa do 20.01. Tylko dziesięć blogów z każdej kategorii przejdzie do kolejnego etapu! Naszym zadaniem jest utrzymanie naszych faworytek w pierwszej dziesiątce – im wyżej tym lepiej.

Głosowanie w tym etapie polega na wysłaniu na numer 7122 SMSa o treści B00066 w przypadku bloga „Stanikowe biz-perypetie”, SMSa o treści B00119 w przypadku bloga „Bra-fitting by Maheda”, SMSa o treści H00870 w przypadku bloga „35plus” (uwaga, nie ma liter O – są zera!). SMS kosztuje 1,23 zł brutto.

Żeby sprawdzić, gdzie w rankingu znajduje się nasza faworytka, trzeba zajrzeć na stronę kategorii. Zasady całego konkursu znajdziecie tutaj.

Czemu wymieniłam tylko dwa trzy blogi? Bo na razie tylko o nich wiem – jeśli wiadomo Wam, że zgłosił się jakikolwiek inny blog związany z tematyką bra-fittingową, proszę o informację! Bardzo mi w tym gronie brakuje jeszcze kilku blogów…

Do końca tego etapu głosowania jeszcze tylko tydzień, więc, drogie stanikomaniaczki – telefony w dłoń!

Może ci się spodobać

20 komentarzy

 • effuniak

  Wyslane 🙂
  …na oba blogi bo oba są świetne choć każdy inny
  mam nadzieję, że obie Panie wejdą do finału
  Trzymam kciuki !

  13 stycznia 2011 at 08:18 Reply
 • anna-pia

  Zgłosiłam się, ale ponieważ w tzw. międzyczasie wylądowałam w szpitalu, dopiero teraz wkleiłam linka konkursowego do bloga i czekam na potwierdzenie. Jeśli dostanę, to poinformuję 🙂

  13 stycznia 2011 at 10:04 Reply
 • anna-pia

  Hehe, poszłam zrobić sobie śniadanie, a tu patrz pani, potwierdzili udział, numer dostałam. H00870. Idę coś z tym zrobić u siebie 🙂

  13 stycznia 2011 at 10:14 Reply
 • Ania_szyfoniera

  Wysłane 🙂

  13 stycznia 2011 at 11:16 Reply
 • maheda

  @anna-pia
  Sprawdź, proszę, czy z tym blogiem wszystko OK (powinnaś dostać potwierdzenie mailem, o treści “Serdecznie dziękujemy za przesłane informacje. Dzięki nim mogliśmy prawidłowo zweryfikować zgłoszonego bloga. Życzymy powodzenia w Konkursie!”
  Wysłałam SMS na Twój blog i dostałam zwrotkę, że taki blog nie istnieje :/

  13 stycznia 2011 at 11:23 Reply
 • ciociazlarada

  Trzymam kciuki za oba blogi, jako czytelnik zagramaniczny moge jedynie zaoferowac gorace poparcie. Oba czytam od czasu do czasu, choc tylko jako wredny lurker, z ukrycia.

  13 stycznia 2011 at 12:42 Reply
 • miss-alchemist

  A ja mam taką szczęśliwą sytuację, że mam dwa telefony komórkowe – jeden dla rodziny i większości znajomych, a drugi zainwestowany celem niedrogiej komunikacji z TŻ. Ten pierwszy finansuje mi w dużej mierze tatuś, bo zbiera jakieśtam punkty, więc ma to za darmo, a ten drugi doładowuję raz na jakiś czas za 20 zł (daje mi to miesiąc) i NIJAK nie mam jak tej kasy wydać – bo do TŻ mam darmowe telefony i smsy 😀 No staram się, ale nie mogę 😛

  W związu z tym mam 55 zł na koncie, konto ważne do 20ego… Więc teraz już wiem, co z częścią tej kasy zrobić :D:D:D

  13 stycznia 2011 at 13:21 Reply
 • maith

  To ja dorzucę bezpośredni link do bloga Ani w konkursie:
  http://www.blogroku.pl/35plus,gwhsc,blog.html

  Ania z 35plus startuje w kategorii “Moje zainteresowania i pasje”
  Za nią też trzymajmy kciuki 🙂

  13 stycznia 2011 at 14:43 Reply
 • ania_szyfoniera

  Wysłałam na wszystkie trzy, tak sie składa, że wszystkie trzy czytam, może to dziewczyny ( zwłaszcza Anię) was zdopinguje do częstszych wpisów :).

  13 stycznia 2011 at 15:59 Reply
 • renulec

  Kasico,
  Dziękuję za życzliwość i dobre słowo! Już samo towarzystwo biuściastych blogów należących do Mahedy i Ani, jest dla bloga noszebiustonosze nobilitujące 🙂
  Oszałamiający wybór rozmiarów, hehOby Twoje słowa były prorocze 😉

  Dziewczyny,
  Jesteście bardzo, bardzo, bardzo kochane!

  13 stycznia 2011 at 18:02 Reply
 • kasica_k

  @anna-pia, świetnie, że się w końcu zgłosiłaś! Właśnie sprawdziłam, że SMSy już działają, poprzez oddanie głosu 🙂 Dopiszę 35plus do notki.

  14 stycznia 2011 at 01:00 Reply
 • maheda

  O, to świetna wiadomość, że już wszystko działa 🙂

  14 stycznia 2011 at 08:23 Reply
 • maheda

  A czy Szanowna Stanikomania pamięta, że dzisiaj kończy cztery latka? 🙂
  Stoooo laat, stoooo laaaaat 🙂 I wciąż rosnącej popularności 🙂

  14 stycznia 2011 at 10:41 Reply
 • anna-pia

  Kasico, dziękuję 🙂

  14 stycznia 2011 at 11:42 Reply
 • ania_szyfoniera

  no no…cztery latka to poważny wiek, jeszcze całe życie przed nami a już jesteśmy całkiem mądrym małym człowiekiem :), wszystkiego najlepszego!!

  14 stycznia 2011 at 12:45 Reply
 • kasica_k

  No cóż, pamiętałam, że to niedługo, ale jakoś nie dotarło, że już dzisiaj 🙂

  Serdecznie dziękuję za życzenia urodzinowe. Okolicznościowej notki chwilowo nie będzie, ze względu na agitację konkursową (niech jeszcze chwilę powisi na topie 😉

  14 stycznia 2011 at 14:11 Reply
 • Gość

  Kasico piszesz, że tylko o trzech blogach wiesz i mówisz że to mało i kilku brakuje. Niestety w tym momencie nic więcej nie ma. Dziewczyny trochę zaniedbały swoje stronki, nie wiem może nie mają czasu, może pomysłów. Tylko u Ciebie i renulca jest ruch na blogu na tyle że wchodząc raz w tygodniu ma się pewnośc że będzie nowa notka, lub czasem dwie. W wiekszości podanych na bocznym pasku linków ostatnie wpisy sa sprzed kilku miesięcy. A jeśli kilka razy odwiedza się strone i tam cały czas widzi się tą samą starą notke to w końcu przestaje się tam zaglądać. Dlatego uważam że startowanie w konkursie na najlepszego bloga w tej sytuacji nie ma sensu. Dotyczy to też 35plus, ale oczywiście to tylko moje zdanie.
  U mahedy oczywiście też sie dużo dzieje, ale to nie jest zwykły typowy blog;)
  Mimo wszystko trzymam kciuki za startujące i ubolewam że mało do czytania ostatnio, a niektóre dziewczyny lubiłam bardzo za fajny, dowcipny język.

  15 stycznia 2011 at 16:42 Reply
 • kasica_k

  Dziękuję Ci za ten komentarz, bo zwraca uwagę na to, nad czym i ja ubolewam. Namawiając do udziału w konkursie i do głosowania po troszę chciałam zadziałać motywująco, zarówno na tych startujących, jak i tych, którzy się nie zgłosili. Brakuje mi na przykład bloga Small Cup, który zapowiadał się bardzo ciekawie – ostatni wpis na przykład to bardzo fajna relacja z wycieczki po londyńskich stacjonarkach 🙂 Tylko, że ten wpis jest z października 🙁 Bardzo by się przydał aktywny “małobiusciasty” blog. Kolejną moją faworytką jest Maith i jej “Bra-fitting” – trzeba przyznać, że choć pisze rzadko, to zawsze ciekawie i twórczo. Tęsknię też za wpisami w “Kobiecych kształtach”, na Balkonetce też rzadko pojawiają się nowe artykuły.

  A poza tym to chętnie bym poagitowała na samą siebie, niestety w tym konkursie Stanikomania już nie może brać udziału, no ale dobrze, że mimo wszystko udało się wypchnąć całkiem dobrą biuściastą reprezentację 🙂 Drugi konkurs, do którego zawsze się zgłaszałam, to ten na Blogera Roku organizowany przez serwis Wiadomości24.pl, ale nie widzę, żeby w tym roku był organizowany.

  15 stycznia 2011 at 18:57 Reply
 • kasica_k

  A tak przy okazji – ja zagłosowałam na jeszcze jeden blog, mimo że niestanikowy 🙂 –
  blog o nieodpłatnej pracy domowej kobiet – alebalagan.blox.pl.
  W zeszłym roku nominowany, ale niestety nie nagrodzony. SMS na nr 7122, o treści B00266 🙂

  15 stycznia 2011 at 20:46 Reply
 • anna-pia

  Aeqm, zdaję sobie sprawę z tego, że blog bez wpisu co tydzień staje się martwy – a ponieważ potrzebuje kopa, żeby przyłożyć się do jakiejś pracy, to uznałam, że skoro mogę takowego mieć w postaci zwiększonego ruchu (a już widać), to się zgłoszę. Teraz aktualizuję szkice notek, bo mam motywację – a tej mi często brakowało, żeby po dniu pracy przy komputerze jeszcze poświęcić godzinę na dłubanie w necie. Może powinnam ustanowić jakiś jeden dzień w tygodniu dniem twórczego pisania 🙂
  Tak czy inaczej, właśnie poznęcałam się nad kolejnym stanikiem i zmusiłam do publikacji.

  16 stycznia 2011 at 00:31 Reply
 • Leave a Reply