WPlebiscyty

Kto rozpieszcza nasze biusty? Kandydatury :-)

Tegoroczne lato na razie nie rozpieszcza nas pogodą, ale wierzę szczerze, że doczekamy się jeszcze prawdziwego gorąca… A w upalne dni my i nasze biusty stajemy się szczególnie wymagające. Drapiący szew, nieprzyjemna w dotyku tkanina czy uciskające ramiączko – żaden dyskomfort nie umknie naszej uwadze! Dlatego pomyślałam, że lato to dobra pora na nowy plebiscyt 🙂

 

Kim jest Rozpieszczacz vel Wygodniczek?

Jak wykazały sondaże, nasze biustonosze potrafią być prawdziwymi dręczycielami. Ideał – biustonosz, który podtrzymuje i modeluje, pozostając jednocześnie niewyczuwalny – jest trudny do osiągnięcia, da się jednak, mam nadzieję, wskazać jakieś przykłady pozytywne. Pokażmy więc, w których z modeli czujemy się najbardziej komfortowo. Może uda nam się odpowiedzieć na pytanie, co decyduje o tym, że jeden biustonosz jest dręczycielem, inny – rozpieszczaczem? Czy ten sam model w zależności od rozmiaru może być komfortowy albo nieznośny? Może da się z naszego plebiscytu wyciągnąć ogólniejsze wnioski, które przydadzą się producentom i sklepom?

 

Kategorie

W różnych strefach rozmiarowych doświadczamy różnego typu niewygód, co dobrze widać w wynikach sond, w których wiele z Was brało udział. To, co komfortowe w niedużym rozmiarze miseczki, w większym może stać się nie do przyjęcia, ponadto oferta producentów w różnych zakresach rozmiarowych jest odmienna. Dlatego, podobnie jak w przypadku Kusidełka, zagłosujemy w kategoriach. Na Wasz wniosek trochę je zmodyfikowałam, więc proszę o uwagę 🙂

Pierwsza – adresowana jest do posiadaczek drobniejszych biustów, noszących miseczki AA, A, B i C. Miseczki D tym razem zapraszam do kolejnej kategorii 🙂 Wbrew pozorom nie chodzi tu o powszechnie dostępne rozmiary typu 70A czy 75B – warunkiem dopuszczenia danego modelu do plebiscytu jest obecność w nim obwodów 65 i/lub 60.

Druga kategoria jest najobszerniejsza: obejmuje tradycyjny zakres rozmiarowy zdecydowanej większości bielizny D+, czyli miseczki od D do GG włącznie.

Do trzeciej kategorii tym razem nie dopuszczamy miseczek GG! Mogą się tu znaleźć tylko modele, które przekraczają ten rozmiar: od miseczki H do J włącznie. Nie będzie więc sytuacji, że model szyty wyłącznie do GG wybije się na pierwszy plan w kategorii obejmującej dużo większe miseczki.

Czwarta kategoria przeznaczona jest wyłącznie dla miseczek większych od J, czyli JJ, K, KK… Tu oferta jest zwykle najbardziej ograniczona, więc tym bardziej warto wskazać, które marki i modele radzą sobie najlepiej z zapewnianiem nam komfortu.

Kryteria kwalifikacyjne

Do plebiscytu nie zakwalifikują się modele:

  • produkowane w zakresie miseczek A-D lub mniejszym i bez dostępnych obwodów zaczynających się cyfrą 6
  • te, które produkowane są w rozmiarówce brytyjskiej i nie przekraczają miseczki brytyjskiej (nie dotyczy kategorii A-C)
  • te, które produkowane są w rozmiarówce europejskiej i nie przekraczają miseczki europejskiej G (nie dotyczy kategorii A-C).

W tej edycji Wygodniczka wyjątkowo dopuszczamy tak zwane modele archiwalne, czyli takie, które nie znajdują się już w sprzedaży.

Za podstawowy system rozmiarów, wg którego kwalifikujemy modele do kategorii, przyjmujemy system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski). Dlaczego? Dlatego, że wciąż zdecydowanie najwięcej bielizny D+ pochodzi ze Zjednoczonego Królestwa…

Jak zgłosić naszego Wygodniczka?

Ponieważ naszej ocenie w tym plebiscycie podlega komfort noszenia, jest rzeczą oczywistą, że zgłaszany model powinien być przez nas nie tylko oglądany bądź przymierzany, lecz noszony przez czas na tyle długi, żebyśmy miały okazję ocenić jego właściwości. Dlatego proszę o unikanie zgłoszeń typu „Zgłaszam Panache Tango we wszystkich kategoriach” – najlepiej trzymać się własnej kategorii rozmiarowej – czyli zgłaszamy i głosujemy na to, co nosimy na co dzień.

Zapraszam do zgłaszania kandydatur w komentarzach pod tą notką.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • kategorię, w której zgłaszamy dany stanik
  • markę, nazwę modelu, typ (jeśli w danym modelu dostępne jest kilka krojów; kolor czy wzór nie mają znaczenia)
  • link do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta (o ile to możliwe…).

Przykładowe zgłoszenie: Kategoria: D-GG, Freya Rio, link do fotki

Kiedy głosujemy?

Zamknięcie listy kandydatur nastąpi za tydzień, w sobotę 3 lipca. Niedługo potem opublikuję notkę zawierającą sondy do głosowania.

 

Dyscyplina dodatkowa 🙂

Pewnie zauważyłyście, że Wygodniczkowi udało się zdobyć patrona! Jest nim warszawski salon z bielizną i sklep internetowy Dopasowana.pl, który ubrał już wiele biustów w dobrze Dopasowane i Wygodne biustonosze 🙂 Dzięki niemu wszystkie głosujące stanikomaniaczki będą miały szansę na zdobycie nagrody – rzecz jasna, o charakterze bieliźnianym. Mam nadzieję, że będzie to skuteczna zachęta do udziału w plebiscycie 🙂 Szczegóły niebawem… A na razie czekamy na kandydatów!

Może ci się spodobać