WPlebiscyty

Kto rozpieszcza nasze biusty? Wybierz Wygodniczka!

Wyborów czas nadszedł! Wraz z naszym patronem, a właściwie starannie Dopasowaną patronką ogłaszamy z radością początek premierowej edycji plebiscytu na najwygodniejszy biustonosz 🙂

Na początek dziękujemy Wam za zgłoszenie kandydatur. Podałyście ich naprawdę dużo, co świadczy o Waszym zainteresowaniu kwestią komfortu piersi. Niestety liczba kandydatów na Rozpieszczacza nie rozłożyła się równo na wszystkie kategorie rozmiarowe… Wgląda na to, że wyniki plebiscytu doprowadzą nas do ciekawych wniosków.

Zachęcamy Was do udziału w głosowaniu. Pokażmy, że wygoda noszenia jest dla nas równie ważna, jak estetyka bielizny. Pokażmy kierunek, w którym powinni dążyć producenci naszych biustonoszy, by zaspokoić podstawową potrzebę – potrzebę komfortu.

Mamy dla Was jeszcze dodatkową zachętę do głosowania – nagrody! Szczegóły na końcu notki 🙂

 

Zasady głosowania

Są proste 🙂 Wygodę danego biustonosza można ocenić wyłącznie na podstawie własnych doświadczeń. Nie głosujmy więc na ulubiony model naszej koleżanki, ani na ten, który spodobał nam się w katalogu. Wybierzmy ten, który rzeczywiście rozpieszcza nasz biust, w którym czujemy się najlepiej i nie mamy ochoty go zdejmować 🙂

W tym celu najpierw wybieramy jedną z czterech kategorii, w której znajduje się noszony przez nas rozmiar, a potem zaznaczamy jednego kandydata. (Opis kategorii znajduje się w notce, pod którą zbierałyśmy kandydatury). Przestrzegajmy zasady: jedna osoba, jedna kategoria, jeden głos.

 

Jak głosować?

Po kliknięciu na obrazek danej kategorii zobaczymy okno z formularzem do głosowania. Nie różni się ono wiele od tradycyjnej sondy, poza kilkoma szczegółami.

Po pierwsze, na początku znajduje się prośba o podanie adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I tutaj prośba do wszystkich głosujących: aby głos był ważny, należy na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Wszystkie Wasze e-maile trafią na konto stworzone specjalnie na użytek Wygodniczka i zostaną skasowane po rozstrzygnięciu plebiscytu. Skasowaniu ulegną także Wasze adresy.

Wpisawszy swój e-mail, możemy śmiało odszukać naszego wybranka na liście i zaznaczyć go. Jeśli żaden z kandydatów nie jest naszym ulubieńcem, na końcu znajdziemy opcję „Inny” i miejsce na wpisanie naszej własnej nazwy. Wybieramy tylko jeden biustonosz!

 

Opcje dodatkowe

Wiele z nas ma kłopoty ze znalezieniem naprawdę wygodnego biustonosza. Dlatego, aby uwzględnić w plebiscycie również głosy krytyczne, wprowadziłam dwie dodatkowe opcje:

 • Nie znam wygodnego biustonosza – na końcu listy kandydatów. Zaznacz tę opcję, jeśli stanowczo nie masz żadnego swojego typu.
 • Zagłosowałam na jeden z modeli, ale nie jest on prawdziwym Wygodniczkiem… – pod listą kandydatów. Zaznacz ten kwadracik, jeśli wybrałaś jeden z modeli, natomiast ma on wady i uważasz, że wiele brakuje mu do ideału.

Po podaniu adresu e-mail, zaznaczeniu naszego wybranka oraz wpisaniu słów z obrazków (Captcha), należy kliknąć przycisk „Zatwierdź” na samym dole sondy i czekać na e-mail potwierdzający nasz głos.

Wygodny Konkurs!

Żeby zachęcić Was do udziału w plebiscycie, zorganizowałyśmy wspólnie z Moniką, szefową sklepu Dopasowana.pl, konkurs, w którym mogą wziąć udział tylko głosujące!

Wasze twórcze zadanie będzie polegało na zredagowaniu krótkiej (do 2000 znaków) wypowiedzi, rozpoczynającej się słowami „Wygodny biustonosz to dla mnie…”. Oczywiście nie chodzi o podanie konkretnego modelu, lecz o refleksję o tym, jakie znaczenie ma wygoda tej właśnie części garderoby. Czy wygodne biustonosze wnoszą coś do naszego codziennego życia? Czy zyskujemy dzięki nim jakieś szczególne możliwości? Odpowiedź zostawiam Wam, tymczasem poinformuję o nagrodach!

Autorki trzech najciekawszych wypowiedzi otrzymają bony na zakupy w sklepie Dopasowana.pl, o wartości:

Nagroda I: 200 zł

Nagroda II: 150 zł

Nagroda III: 100 zł

Z bonów będzie można skorzystać w sklepie stacjonarnym (Warszawa, Al. Waszyngtona 122 – na miejscu duży wybór biustonoszy w bogatym zakresie rozmiarów m.in. marek: Panache, Curvy Kate Showgirl, Ewa Michalak oraz profesjonalny bra-fitting, nie mówiąc już o promocjach, które zaczynają się już jutro) albo internetowym (wysyłka gratis!). Nie podlegają one, rzecz jasna, zamianie na gotówkę.

Prace nadsyłamy, wypełniając specjalne pole w formularzu do głosowana na Wygodniczka (u dołu). Pożądana jest istotna konsumencka treść oraz ładna forma 🙂 Najciekawsze teksty oczywiście opublikujemy.

 

Formularze do głosowania

A teraz… Kliknij w swoją kategorię i wybierz swego Wygodniczka! 🙂

 

Do kiedy głosujemy?

Głosowanie kończy się w najbliższy piątek, czyli dziś 🙂 o 23:59.

Zapraszam do uzasadnienia swojego wyboru w komentarzach!

 

 

Może ci się spodobać

59 komentarzy

 • ciociazlarada

  No to zagłosowałam, ale opisu zamieszczać mi się nie chciało, nagroda zbyt niska, żeby budzić w sobie literackiego lwa w taki upał:)

  14 lipca 2010 at 16:21 Reply
 • kasica_k

  Dziękuję za głos 🙂 A upał straszny, twórcze opracowanie formularzy było dla mnie nie lada wyzwaniem 😉

  14 lipca 2010 at 16:31 Reply
 • urkye

  Zagłosowałam:) Przyznam szczerze, że zaskoczyły mnie niektóre pozycje na liście, które mam w szufladzie i do wygodnych zdecydowanie bym ich nie zaliczyła:P

  14 lipca 2010 at 17:10 Reply
 • kwiatek04

  A do kiedy mozna glosowac? ;

  14 lipca 2010 at 17:13 Reply
 • kasica_k

  Dobre pytanie! 😉 Do niedzieli 25 lipca, zaraz dopiszę to do notki 🙂 (upał!)

  14 lipca 2010 at 17:17 Reply
 • error_05

  ja też zagłosowałam. Chyba przez ten upał zaznaczyłam bez czytania ” Wybrałam jeden z modeli, ale tak naprawdę nie jest on prawdziwym Wygodniczkiem…”, myśląc że to jest zgoda z regulaminem konkursu czy coś w tym stylu.

  Co wybrałam dowiedziałam się z maila:)

  14 lipca 2010 at 17:40 Reply
 • winter76

  Zagłosowane 🙂

  14 lipca 2010 at 18:16 Reply
 • tullilaj

  ooo, a ja właśnie zagłosowałam i dostałam maila na maila gazetowego, który jest automatycznie przekierowany na innego… I teraz nie mam jak odpowiedzieć, bo jak odpowiem to będzie z innego adresu 🙁

  14 lipca 2010 at 18:59 Reply
 • sunako-chan

  też zaznaczyłam opcję 😉 “Wybrałam jeden z modeli, ale tak naprawdę nie jest on prawdziwym Wygodniczkiem…”
  dobrze, że taka była, bo jeszcze nie miałam stanika, którego bym zupełnie nie czuła na ciele :/ każdy ma jakiś defekt…

  14 lipca 2010 at 19:40 Reply
 • selvermane

  No, zagłosowane i napisane. Bo co, JA nie napisze, co to jest wygodny stanik, no? 🙂

  Niektóre obiekty na liście są na moim spisie “nigdy więcej nie próbować zakładać”, hm…

  14 lipca 2010 at 19:41 Reply
 • kakunia.k

  zagłosowałam, napisałam. a co 🙂

  14 lipca 2010 at 21:01 Reply
 • jehanette

  Głosowanie jutro, ale o rany, co to jest to na blipie pod tagiem Pokakota???? Czyżby jakaś biusciasta firma zaczęła produkować kreskówkowe staniki???

  14 lipca 2010 at 22:06 Reply
 • aneczka

  Ja wybrałam raczej mało popularnie, bo Vanity Fair (dopisany), ale muszę przyznać, że model Vanity Fair Verity udał im się naprawdę niezwykle. Mam już trzeci egzemplarz (zaczęłam rozsądnie od jednego, na wyprzedaży) i właściwie to mogłabym całą resztę wymienić na ten właśnie 🙂 Ładnie podtrzymuje, jest stabilny i robi jabłuszka – czego chcieć więcej? 😉

  15 lipca 2010 at 13:06 Reply
 • aneczka

  Upał i mnie dał się we znaki, bo miał być ciąg dalszy 🙂 Bo Verity jeszcze nie obciera, fiszbiny się nie wbijają nigdzie i na mnie idealnie układają. Dodatkowo często miewam problem z wyłażącymi fiszbinami (przebijają kanaliki), a tu nic takiego się nie podziało w żadnym.

  15 lipca 2010 at 13:12 Reply
 • Gość

  Ja też zagłosowałam 🙂

  15 lipca 2010 at 19:32 Reply
 • k_linka

  Czyto okzep oo dpowiedzi na maila dostałam wiadomość “Sorry friend! You sent a message to Wufoo No-Reply! Re: Wygodnicz
  ek – kategoria D-GG”??

  15 lipca 2010 at 22:08 Reply
 • kindafunny

  też dostałam wiadomość od wufoo, że odpowiedziałam maszynie. To w porządku?

  Chciałam zaznaczyć, że w kategorii d-gg nie było Luny, która proponowana była minimum dwukrotnie. To przeoczenie czy propozycja Luny była z jakiegoś powodu niedopuszczalna ?

  15 lipca 2010 at 22:47 Reply
 • kasica_k

  Luna oczywiście jest dopuszczona, nie wiem czemu jej nie wpisałam, ale właśnie naprawiłam swój błąd 🙂 Przepraszam.

  Jeśli chodzi o odpowiedź na mail – nie, nie powinno tak być! Te maile są skonstruowane tak, żeby Wasze odpowiedzi na nie trafiały na specjalne konto, nie z powrotem do maszyny (tak jest ustawione “Reply-To” w nagłówkach maila). Być może Wasz program pocztowy nie obsługuje tego tak, jak powinien. Jeśli dostajecie komunikat typu “Sorry friend! You sent a message to Wufoo No-Reply!…”, to bardzo proszę, odpowiedzcie na Wasze potwierdzenie jeszcze raz, ale koniecznie wpisując w miejscu adresata adres “stanikomania.wygodniczek(at)gmail.com”.

  15 lipca 2010 at 23:10 Reply
 • anulla1974

  Zagłosowałam. Ale opisywać mi się nie chciało. Nic mi się nie chce w taką pogodę.

  16 lipca 2010 at 11:22 Reply
 • aleksandromaniak

  Zagłosowałam i u mnie wszystko w porządku było. Miałam coś napisać, ale stwierdziłam, że upał szkodzi na kreatywność 😉

  16 lipca 2010 at 12:32 Reply
 • zireael00

  Tym razem się udało.

  16 lipca 2010 at 12:34 Reply
 • maith

  Dziewczyny, ale bez takich, noooo
  Jak piszecie, że niektóre zgłoszone propozycje dla Was są antywygodniczkami, to dopiszcie żesz łaskawie, które. Bo to przecież też jest cenna informacja, że jakiś stanik jednak wzbudza kontrowersje. Tutaj nie powinno być niedomówień.

  Ja normalnie w konkursach nie uczestniczę, ale no właśnie, nie napisać o wygodniczkach? 🙂

  A w ogóle to właśnie odkryłam (po zgłoszeniu chyba z 4 różnych modeli) że fajnie, że istnieje opcja “inny” 😉
  Bo tak, to do każdego z nich miałabym jakieś drobne uwagi, a tu przypadkiem i niespodziewanie trafiłam na coś, co myślałam, że będzie tylko na niektóre okazje (do największych dekoltów i takie tam) a okazało się chyba właśnie moim wymarzonym wygodniczkiem ;))
  Jest prześmiesznie, odkąd się przyłapałam, że wybieram mojego nowego pudrowego kropka, czyli plunge z najniższym mostkiem jaki mam, nawet do ciuchów, pod które zmieściłby się i full-cup. Po prostu chcę w ten upał uniknąć nawet najdrobniejszych niewygodek 😉

  17 lipca 2010 at 00:38 Reply
 • k_linka

  Przepraszam za dziwaczna tresc wczorajszego posta, ale nie wiem czemu spacja wstawia sie z opoznieniem w przypadkowym miejscu. Mam poczte gmailowa i odpowiedz kierowana byla na adres no-reply@wufoo.com. Antywygodniczek to moim zdaniem zly pomysl – albo pomysl na nowyple biscyt

  17 lipca 2010 at 01:44 Reply
 • kasica_k

  @maith, taki wygodny ten Kropek, powiadasz? Teraz, jak akurat potrzebuję plandża w fuksji albo papuziej zieleni? Ech 🙂

  @k_linka, ja tez mam pocztę gmailowa, testowałam, działało i nie mam pojęcia, na czym polega problem i jak go rozwiązać, więc mogę Cię tylko poprosić o zrobienie tego, o czym pisałam wyżej, czyli ręczną zmianę adresata.

  17 lipca 2010 at 02:26 Reply
 • kasica_k

  @selvermane, w ogóle to moje przeoczenie, że Wygodne nie patronują honorowo temu plebiscytowi, biję się w piersi 😉

  @tullilaj, rozwiązanie: wpisać w pole ten adres, z którego na pewno możesz odpowiedzieć na maila potwierdzającego.

  @jehanette, to zjawisko z kotem leżało sobie na wyprzedaży w Royal Collection – rozmiarówka, na oko, standardowa 🙂

  Wszystkim dziękuję za głosy i za teksty konkursowe, piszecie ważne i fajne rzeczy!

  17 lipca 2010 at 02:52 Reply
 • maith

  No właśnie sama się zdziwiłam. On nawet nie ma tej bawełnianej gąbki, jak dżinsowy, tylko taką inną. No i wiadomo, czego można się spodziewać po bardzo niskim plungu i to jeszcze z gorsetowym łączeniem – wyglądu, jeszcze niekoniecznie na dużym biuście (a tu jest super) no dobra, jeden cud, ale przecież nie że będzie wygodniejszy niż full-cup 😉
  Ja go nawet miałam w czasie zgłaszania kandydatur, ale wiesz, takie coś to sobie leży w szufladzie i czeka na okazję, kiedy potrzebny jest duży dekolt. A jak w nim raz wyszłam, to teraz już cały czas.

  Zieleń ma mnóstwo miłośniczek, też możesz się dopisać. Ja tam też bym się nie obraziła jakby ten zielony stanik dodatkowo miał wygląd i wygodę kropka 😉

  17 lipca 2010 at 06:01 Reply
 • zann.a

  ech, szkoda, że nie można oddać dwóch głosów; dobrze, że mam jeszcze tydzień na decyzję Summer czy Pandora:)

  17 lipca 2010 at 13:54 Reply
 • daslicht

  Wybrałam Arabelkę. Nic wygodniejszego od niej!
  A w kategorii JJ+ Alanę z zastrzeżeniem, że nie jest to prawdziwy wygodniczek.

  18 lipca 2010 at 12:01 Reply
 • moon-land

  Wybrałam Avocado. CanCana, choć mogłabym też wybrać Annick czy Creole, bo wszystkie ich staniki, jakie mam są bardzo wygodne. Ale niuanse sprawiły, że postawiłam na CanCana: Creole czasem mnie trochę drapie haftem na obwodzie, a Annick nie ma aż tak delikatnego i miłego dla skóry tiulu, jak CanCan.
  Na drugim miejscu pod względem komfortu są plandże Effuniakowe. Są przewygodne, ale – zwłaszcza o tej porze roku – stawiam na miękkość i przewiewność. Czyli dopiero gdy pojawią się miękkie Effuniaki, mogłabym mieć jakikolwiek dylemat wyborczy.

  18 lipca 2010 at 13:28 Reply
 • aleksandromaniak

  a właśnie – wiadomo coś o effuniakowych half-cupach? czy się pojawią? a jak tak, to czy będą dostępne stacjonarnie?
  gdybym ja w życiu swym dostała miękki half-cup, który nie spłaszczy mi biustu, to umrę szczęśliwa 😉

  18 lipca 2010 at 15:42 Reply
 • asiabudyn11

  A ja się zastanawiam nad wynikami nie wiem czemu. Bo np. miałam na prawdę tylko parę staników z listy, a co za tym idzie głos kobiety, która miała ich ode mnie dużo więcej powinien być jakoś dużo bardziej ważny, bo jest jakby lepszą oceną zgłoszonych staników.
  No i trochę mnie myli nazwa “wygodniczek” bo mi się kojarzy z najwygodniejszym z wygodnych, takim megawygodnym a miałam parę wygodnych staników i wszystkie miały ten sam poziom komfortu tj, taki, w którym stanika się na sobie nie czuje. Więcej od stanika nie wymagam i nie potrzebuje, więc gdybym miała zagłosować na 1 to byłoby dziwne.
  No i szkoda, że nie ma antygłosowania, czy głosowania usuwającego stanik z grona kandydatów. Tak jak maith pisała: budzącego kontrowersje wokół komfortu danego modelu.

  19 lipca 2010 at 12:32 Reply
 • asiabudyn11

  No i wyniki mogą być zdeterminowane przez popularne modele. To byłoby naturalne, że więcej głosów dostaną staniki bardziej znane skoro by zagłosować trzeba mieć dany stanik, nosić go. A wówczas modele wyjątkowo komfortowe (piszę w ogólności, bo ja takich nie wyróżniam) ale nie popularne wypadną (mimo przewodniego motywu konkursu) gorzej.
  W ogóle to chyba lepsza byłaby lista kandydatów na wygodniczka, możliwość usunięcia niewygodnego stanika w plebiscycie (żeby nie było kontrowersji) i na koniec ogłoszenie po prostu listy wygodnych staników, ewentualnie z jakimiś danymi rankingowymi niż przedstawienie 1 lub 3 zwycięsców kategorii.

  Nie wiem czemu naszły mnie takie refleksje, bo chyba wiele plebiscytów ma taki charakter. Najważniejsze i tak jest to jaki stanik jest dla nas osobiście najwygodniejszy czy najładniejszy (plebiscyt na kusidełko), ale i pokazanie tendencji ogólnych wśród konsumentek ma sens. Choć z drugiej strony może w pewnym stopniu “manipulować” rynkiem (gdy np. więcej osób sięgnęłoby po stanik, który by wygrał). Wówczas lepiej by było by było zestawienie wygodnych staników niż konkurs o laur.

  Tak tylko sobie podywagowałam. To jednak tylko rynek staników. Jakoś tam znaczący, ale mimo wszytko…

  19 lipca 2010 at 12:44 Reply
 • urkye

  Maith – zgodnie z Twoją sugestią napiszę, które modele mnie zaskoczyły (kategoria D-G):
  – Masquerade Hestia: jest piękna, ale wygodna zdecydowanie nie jest. Po kilku godzinach fiszbiny maltretują mi pachy
  – Masquerade Casablanca: tylko mierzyłam, ale już podczas krótkiego mierzenia koronka i ramiączka chciały mnie zabić
  – Panache Inferno: zdecydowanie najbardziej niewygodny stanik w mojej szafie – spokojnie mógłby brać udział w plebiscycie na anty-wygodniczka. Fiszbiny dziabią pachy non-stop, zakładam ten stanik tylko do mocno wydekoltowanych sukienek. Świetnie kształtuje i dla takiego dekoltu można pocierpieć na imprezie, ale żeby chodzić w nim po domu?! Nigdy! 😉

  Ciekawą sprawę poruszyła Asiabudyn11 – wynik plebiscytu będzie niestety średnio wiarygodny, ze względu na popularność poszczególnych modeli. Weźmy pod uwagę np. modele Freyi: mam w szafie Polly, Daisy, Eleanor i Deco. Daisy zdecydowanie wygrywa, w ogóle jej nie czuję, mogę nosić przez cały dzień i noc;) Polly – jest wygodna, ale po całym dniu z chęcią ją ściągam, bo zaczynają mi przeszkadzać fiszbiny. Z Eleanor sytuacja wygląda podobnie, Deco zaś po całym dniu noszenia zostawia mi ślady od regulatora ramiączek, więc jednak coś jest nie tak. Z tych czterech modeli Daisy jest zdecydowanie najmniej popularna, więc raczej nie dostanie zbyt wiele głosów. Polly, jako model bazowy, jest u zdecydowanie większej ilości kobiet w szufladach, więc zapewne to ona – mimo, iż mniej wygodna – wyprzedzi Daisy w rankingu.
  Szkoda, że popularność poszczególnych modeli sprawi, że prawdziwe wygodniczki będą daleko w tyle…

  19 lipca 2010 at 13:38 Reply
 • maith

  Dziewczyny, to co napisałyście jest bardzo ciekawe.
  Zgłoście swoje teksty na konkurs o tekście o wygodniczku. Bo to jest ważne. Że często o najlepszym wygodniczku możemy wiedzieć mniej niż o staniku bazowym, który wiele osób uzna za i tak najwygodniejszy. To są bardzo mądre rzeczy, a teksty o wygodniczkach moim zdaniem właśnie takie mądre powinny być 🙂

  19 lipca 2010 at 15:13 Reply
 • nisiaczek28

  Zagłosowałam 🙂 Też byłam zdziwiona niektórymi nominacjami w mojej kategorii H-J:

  Freya Antoinette – mam ją w rozmiarze 75H – koszmarnie obciera mnie pod pachami
  Freya Arabella – wysokie boczki, które wbijaja mi sie w ciało i ranią
  Natomiast freya maisie to jest mój ukochany stanik mega wygodny, przegrał tylko z effuniakiem plisowanym, w którym biust wyglada ładniej – poziom wygody ten sam.

  19 lipca 2010 at 15:13 Reply
 • akj77

  A można głosować w dwóch kategoriach, jeśli ma się w szafie staniki z miseczkami od FF do H, wszystkie dobrze dobrane?
  Na razie zagłosowałam w D-GG. Na Effuniaka Bakłażana, bo to on najczęściej znajduje się na moim biuście w te upały. Zaznaczyłam jednak, że nie jest on ideałem – a to z powodu ramiączek, które nieco się wrzynają.

  Mam też jeden typ, który moim zdaniem nie powinien się znaleźć w plebiscycie, mimo że mam w szafie dwie sztuki i bardzo ten model lubię: Masquerade Antoinette. Kto wymyślił te ramiączka z aksamitek, powinien codziennie na szyi sobie zawieszać na tej aksamitce po dwie torby mąki.

  19 lipca 2010 at 15:38 Reply
 • marzkaaa

  Zagłosowałyśmy razem z mamą, co prawda w dwóch różnych kategoriach ale jednak 🙂 Dziewczyny miały rację wyniki w dużym stopniu będą uzależnione od dostępności i popularności danego modelu.

  19 lipca 2010 at 18:11 Reply
 • kasica_k

  @akj77, można. Chodzi głównie o wyeliminowanie sytuacji, gdy ktoś głosuje na coś, czego nie nosił 🙂

  Co do wpływu popularności poszczególnych modeli na wynik – w plebiscycie jest to nieuniknione. Ewentualnie można zastanowić się w przyszłości nad systemem przyznawania poszczególnym modelom punktów dodatnich i ujemnych, a następnie wyrozniania tych z największą procentową przewagą plusów nad minusami. Co o tym myślicie? Jeśli chodzi o modele, które uważacie za niegodne startowania – każdy z nich został przez kogoś zgłoszony jako wygodniczek, nie jest to przecież żadna arbitralna lista 🙂 Myślę, że tu własnie mógłby zadziałać system plusów i minusów.

  19 lipca 2010 at 19:08 Reply
 • maheda

  @akj77: mnie akurat te aksamitki pasują, tasiemki się nie skręcają i nie wrzynają…
  Zatem wszystko zależy od biustu 😉

  19 lipca 2010 at 22:41 Reply
 • effuniak

  wygoda stanika to tak subiektywne odczucie, że ten konkurs można by nazwać rankingiem popularności
  Bo mając szufladę pełną staników przeróżnych marek można ocenić który jest lepszy ale mając tylko dwa/trzy – moim zdaniem nie
  Za małe spektrum działania i tyle
  Ale i tak zabawę macie przednią 🙂

  Dla mnie najwygodniejszy obecnie w grupie 70F jest …. strapless – bo mnie w nim nic nie uwiera ;DDD

  20 lipca 2010 at 10:49 Reply
 • selvermane

  Kasica: nie bij sie, bo (Lilith podpowiada) stanik Ci sie przesunie i bedzie uwieral :
  Wygodne tymczasowo leżą, przepraszam ewentualne czytelniczki, wstaną koło 18 dzisiaj. Panowie remontujący ukręcili nam kabel elektryczny idący do serwera, na którym Wygodne stoją, naprawili dopiero dzisiaj (a ja będę tam po pracy i uruchomię maszynkę).

  20 lipca 2010 at 12:50 Reply
 • marzena

  Zagłosowałam, ale na pocztę (o2.pl) nie przyszło mi żadne potwierdzenie (sprawdzałam nawet w spamie). Co teraz mam zrobić :/

  20 lipca 2010 at 21:41 Reply
 • confused.girl

  Mimo, że w propozycjach podawałam annick avocado i freyę rosalie koniec końców zagłosowałam na cielistego effuniaka, bo mimo gąbki jest najlepszy na upały. Annick jest tuż za nim, ale przegrał, bo jednak tiul, z którego jest zrobiony lekko mnie irytował przy trzydziestoparostopniowym upale;) A Rosalie niestety ma typowo freyowskie fiszbiny (=wbijające się i uciskające) 🙁

  Miałam też mały problem, bo za pierwszym razem zagłosowałam bez wpisywania tekstu, ale nie potwierdziłam głosu odp na maila, bo zagłosowałam drugi raz (na inny adres email, bo starego mimo braku potwierdzenia użyć już nie mogłam) i ten drugi głos właśnie potwierdzam drogą mailową. Mam nadzieję, że mój głos będzie ważny, bo przecież głosowałam z tego samego adresu IP 🙁

  21 lipca 2010 at 12:54 Reply
 • kasica_k

  @confused.girl: nieważny będzie tylko głos niepotwierdzony, a ten potwierdzony – jak najbardziej, nie masz się czym martwić.

  @marzena, czy nadal nie masz potwierdzenia? Jeśli nie, spróbuj jeszcze raz, może używając innego konta? Jakoś często słyszę ostatnio, że z o2 są problemy…

  21 lipca 2010 at 13:15 Reply
 • tumtum

  hmmm, a Ariza nie załapała się do kategorii D-GG, czy ja źle widzę?

  21 lipca 2010 at 20:49 Reply
 • zuzia

  a ja zagłosowałam na Saskie Avocado. Przymierzałam się do niej chyba ze 3 razy, bo jednak cena wysoka, ale skusiłam sie i warto było. Nie dość, ze sliczna to wygodna tak, ze po minucie zapominam, ze mam ją na sobie. Sprawdziła sie tez w upały :-))

  26 lipca 2010 at 13:28 Reply
 • kwiatek04

  No i wkoncu nie zaglosowalam 🙁 Zwlekalam z tym do ostatniej chwili, bo chcialam wziac udzial w konkursie i probowalam w tym ponad czterdziestostopniowym upale ulozyc jakis tekst. Wczoraj nudzac sie w pracy ulozylam wierszyk, niestety pozar na wyspie i brak pradu uniemozliwil mi glosowanie. Za to z niecierpliwoscia czekam na wyniki 🙂

  26 lipca 2010 at 14:20 Reply
 • maith

  Rety, a ja tak się zastanawiałam nad tym tekstem, że w końcu przeleciał mi termin 🙁 Jednak te ostrzeżenia na lobby “uwaga, ostatnie 2 dni, uwaga ostatni 1 dzień” się przydają.

  26 lipca 2010 at 14:48 Reply
 • kasica_k

  A ja myślałam, że tym razem termin jest taaaaki długi, że na pewno wszyscy zdążą. Mogę przedłużyć jeszcze o parę dni, nie ma sprawy. Przedłużyć?

  26 lipca 2010 at 15:25 Reply
 • maith

  Przedłuż, przedłuż i daj tradycyjne info na Lobby, bo takich ofiarek losku pewnie było więcej, a im więcej osób zagłosuje, tym lepiej 🙂
  Ja też myślałam że termin jest taaaaaki długi 🙂

  26 lipca 2010 at 15:52 Reply
 • kasica_k

  OK, przedłużam termin do piątku.

  26 lipca 2010 at 16:46 Reply
 • zann.a

  oj, to ja się obrażam!;)
  żeby zdążyć z terminem pisałam tekst nieprzytomnie, godzinę przed północą, po dwóch dniach w pociągu i nieprzespanej nocy; z wybitnie nieświeżym umysłem; zdecydowanie mnie nie satysfakcjonuje i och, mogłyście wcześniej ten termin przedłużyć, a nie już po zamknięciu konkursu, to nie fair -teraz proszę nie upubliczniać, że jestem autorką tekstu bo mi będzie wstyd;)

  26 lipca 2010 at 23:57 Reply
 • maith

  Akurat Twój tekst na pewno i tak będzie świetny marudo 😉
  A ja żeby nie wprowadzać zamieszania tylko zagłosuję.
  A napiszę jedynie tutaj i poza konkursem, że
  Wygodniczek, to stanik, którego nie czuję i w którym nie czuję moich piersi.

  28 lipca 2010 at 01:06 Reply
 • kasica_k

  Przypominam, że dziś ostatni dzień 🙂

  @zanna, nie obrażaj się. Proooszę 🙂

  @maith, dzięki za tekst – szlachetna prostota pełna treści 🙂 Choć szkoda, że poza konkursem 🙂

  30 lipca 2010 at 04:51 Reply
 • czarna_zmija

  No ja zagłosowałam na dopisanego przeze mnie Pour Moi Opium. Tylko podkreślam, tego z normalnym obwodem :). Bardzo mi się podoba ten patent z górą z elastycznej siateczki, bo automatycznie znika problem z wbijaniem krawędzią i lataniem. Dla mnie w pełni zasługuje na wygodniaczka

  30 lipca 2010 at 12:34 Reply
 • wolffie

  uff, to mi akurat się do przedłużenie przydało, bo nie wiem czemu wbiłam sobie do głowy, że głosowanie do końca lipca
  Zagłosowałam w końcu na Can Cana Avocado. Wybór wcale nie był prosty, bo wszystkie moje staniki są wygodne – tych co nie są, się po prostu pozbywam. A wsród nich 4 to prawdziwe rozpieszczacze. Can Can właśnie, Tiffany i Minuet, no i India. Najchętniej zagłosowałabym na wszystkie 4. Najczęściej chodzę w Minuecie i Tiffanim (bo najlepiej biust eksponują jednocześnie nie wystając z głębokich dekoltów), ale głos dostaje Avocado – bo
  1. wciąż pamiętam jak zachwycił mnie pierwszy kontakt z tymi stanikami – jakie luksusowo miękkie i przyjazne mi się wydały w zestawieniu z Freyą i Panache Superbra
  2. to mój najwygodniejszy miękki stanik, a gdyby się dało, to nosiłabym same miękkie
  3. ogólnie Avocado jest firmą wartą uwagi i wypromowania – robią same cacka – ale niektóre wśród nich, są przedelikatne – jak Can Can właśnie – mogliby więcej takich robić.

  Ciekawe jakie będą wyniki. A że rezultaty będą trochę konkursem popularności wcale nie wydaje mi się czymś złym. Imho popularność bierze się w dużej mierze z wygody danego modelu. A że statystyka kłamie, to wcale się nie zdziwię jak wygra coś, co dla mnie jest mordercze – np jakaś śliczna Freya masakrująca mi mostek, a rozpieszczająca dużą ilość innych biustów 🙂

  30 lipca 2010 at 22:50 Reply
 • Staniksława

  A kiedy gołoszenie wyników konkursu?

  4 sierpnia 2010 at 12:25 Reply
 • kasica_k

  Staniksławo, w przyszłym tygodniu na pewno. W tym mogę już się niestety nie wyrobić, ale w przyszłym poznamy zwycięskie wygodniczki tudzież szczęśliwe laureatki. Wybór tych ostatnich jest truudnyy 🙂 Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie głosy oraz prace konkursowe.

  4 sierpnia 2010 at 13:27 Reply
 • Staniksława

  Dzięki 🙂 Pytam w imieniu siostry – jest na wakacjach i nie ma dostępu do sieci 🙂
  Swoją drogą – fajne słowo: “gołoszenie” 🙂 Mogłoby oznaczać nie noszenie niczego na sobie, czyli paradowanie na goło – gołoszenie :)))

  …co ja gadam…

  5 sierpnia 2010 at 00:16 Reply
 • Leave a Reply