WSpołeczność

Freya pasuje do mnie! – rozstrzygnięcie konkursu

Dziś wszystkie Dzieci obchodzą swój Dzień, a my z tej okazji celebrujemy dziecięcą radość życia i tworzenia, którą zachwyciłyście nas (i zachwyciliście), tworząc fantastyczne prace konkursowe! Włożyliście w nie tyle pomysłowości, energii i pracy, że wyłonienie laureatek i laureatów było prawdziwym wyzwaniem dla entuzjastycznych jurorek 🙂 (co jednak nie ostudziło naszego entuzjazmu, a wręcz przeciwnie!)

Częściowo – ale tylko częściowo – z kłopotu wybawiła nas decyzja firmy o zwiększeniu puli nagród, dzięki czemu są one nie tylko nieco wyższe, ale i zwiększyła się liczba wyróżnień. Niestety nie udało się wyróżnić wszystkich… Mamy jednak nadzieję, że nasze Kreatorki i Kreatorzy zechcą wziąć udział w kolejnych konkursach i że udział w tym pierwszym był dla Was co najmniej równie przyjemny i inspirujący, jak dla nas – oglądanie Waszych dzieł!

Dzieła te przeniosły nas w krainę wyobraźni. Zabrałyście nas do egzotycznych krajów, do świata dziecięcych marzeń, do sielskiej krainy przyrody i do dżungli wielkiego miasta. W swoich obrazach i fotografiach i tekstach przywołałyście wspomnienia przeszłości i uroki tradycji, utrwaliłyście też ulotne elementy teraźniejszości, pokazując, jak bardzo inspirująca może być codzienność. A nade wszystko dałyście dowód, że nawet tak zwykła (niezwykła?) rzecz, jak bielizna, może stać się wyrazem naszych pragnień i dążeń. W końcu większość z nas lubi otaczać się przedmiotami, które współgrają z nami, z naszym wewnętrznym rytmem. A bielizna jest nam, w pewnym sensie, najbliższa 🙂

Ale dość wstępów – przejdźmy do nagród!

 

Kategoria I

Nagrodę Główną (450 zł) otrzymuje Cissnei za różnorodną i barwną kolekcję, z której szczególnie mocno przemówił do nas model „Adventure” 🙂 Całość widoczna w poniższej galerii:

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

Opisy poszczególnych modeli można zobaczyć po kliknięciu w każdy z obrazków w czasie oglądania wersji pełnoekranowej, a ich komplet można przeczytać [tutaj].

 

Wyróżnienia (300 zł) otrzymują:

Czikiratka za pracę „Me serce bije mocniej” [opis], która chwyciła nas za serce! To kolejna artystka, która zachwyciła nas różnorodnością prac.

 

Biały Vilk za pracę „Freya U-boot” [opis], pełną mocy i romantyzmu:


Ludeczka za kolekcję „Indian Passions” [opisy], pełną skarbów egzotycznej kultury:

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

 

Kategoria II

Nagrodę Główną (450 zł) otrzymuje Zanna za pracę „Ballada o Dolly Dopasowanej trzynastozgłoskowcem z patriotyczną średniówką”, gdzie zaskakujący obraz ilustruje nie mniej zaskakujące dzieło literackie. Kasicy podobał się szczególnie pierwiastek konsumencki zawarty w jego treści 🙂

Oto wszystkie prace Zanny z tej kategorii:

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

 

Wyróżnienie (300 zł) otrzymuje Nephthys – za powiew wolności, czyli Freeyadom! [opis]


Wyróżnienia specjalne

Oprócz wymienionych wyżej nagród przyznajemy 10 specjalnych wyróżnień dla autorów szczególnie ciekawych prac (szkoda, że nie 20 – mówi jedna Kasia, a druga jej przytakuje :-). Wyróżnienie wiąże się z otrzymaniem upominku w postaci pareo marki Freya. Wyróżnienia otrzymują:

– Roksana_bianka za pracę, dzięki której wiemy, jak dobrze wyglądać nago 🙂

– Nathd – za świadomą kobiecość w każdym momencie życia

– Czikiratka – za wieloaspektowość świata, wyrażoną nie tylko obrazem, ale i słowem!

– Gekon-factory – za kosmiczny projekt, a zwłaszcza za wyjątkowo uroczy opis

– Lady Freakish – za energię ludowego motywu

– Sybla – za groźny urok smoka

– Zanna – za projekt nawiązujący do polskiej szkoły animacji, z tajemniczym Ryboptakiem

– Megane – za rajskiego motyla

– Lagrandaja – za… wisienki! 🙂

– NM – za mistrzowskie wykorzystanie obrazu mistrza

 

W sprawie odbioru nagród i upominków ze wszystkimi nagrodzonymi skontaktuje się w najbliższym czasie firma b.style.

 

Wasze pomysły

Chyba nie muszę już dodawać, że oglądając galerię Waszych prac widzę znacznie więcej ciekawych pomysłów, niż udało nam się nagrodzić. Myślę, że niejeden projektant mógłby wyciągnąć z prac konkursowych ciekawe wnioski. Stanowią one też wartościową informację dla dystrybutorów marki, pokazują bowiem, jaki jest jej odbiór wśród polskich klientek, jakie budzi skojarzenia i emocje.

Zachęcam Was do podzielenia się tym, co szczególnie przykuło Waszą uwagę, a sama zwierzę się z tego, co wpadło mi w oko 🙂

Bardzo mi się podobał przewijający się w różnych postaciach motyw przygody, podróży, ruchu i wolności. Cissnei lubi podróżować pociągiem, Sylwia pędzi szosą znikającą za horyzontem, a Czarna_zmija kocha żagle… Czuje się ten powiew wakacji 🙂 Nasza bielizna towarzyszy nam w ruchu, powinna więc dawać nam swobodę. Komfort i podtrzymanie, a do tego szczypta koloru i jakiś zawadiacki motyw. Kto powiedział, że piękna bielizna jest tylko po to, byśmy mogły w niej „leżeć i pachnieć”?

Przygody chętnie przeżywamy wśród przyrody 🙂 Oprócz tradycyjnej bujnej flory na Waszych projektach zaroiło się od fauny. Podpatrujemy susły, bawimy się z kotami, zachwycają nas egzotyczne ptaki, motyle, fascynują tajemnicze smoki. Motyw ptaków i piór ptasich (np. na projektach Marmelli) to także skojarzenie z lotem i wolnością. A miejska przygoda? Tylko w miejskiej dżungli!

Po emocjach przygód chętnie odpoczywamy, rozkoszując się szarlotką w ogródku, jak z fotografii Malii, albo po prostu domowym zaciszem, pełnym wspomnień, jak ze zdjęcia i opowieści Alicji. Delektujemy się smakami – nęcą nas słodkie babeczki albo orzeźwiające cytrusy.

Długo można by snuć tę historię, którą opowiadają nam… projekty biustonoszy!

Nie byłabym stanikomaniaczką, gdybym nie zwróciła szczególnej uwagi na innowacje formalne. W wielu projektach pojawiły się niesamowite detale. Na mostkach zawisła nie tylko bogata biżuteria, ale i miniaturowy czajniczek i ptasia klatka. Ramiączka zdobią znaki drogowe albo węzły żeglarskie. Zaskakują połączenia kolorów, jak moje ostatnio ulubione – czerwonego z zielonym 🙂

Wiele projektów jest asymetrycznych, jak ten z łowickimi wycinankami – kto powiedział, że na obu miseczkach musi być to samo? Nudzą nas już tradycyjne rozwiązania – chcemy, żeby nasze biustonosze można było wiązać na różne sposoby, jak w rajsko-ptasim projekcie Zanny, chcemy nosić wzorzyste straplessy, jak ten orientalny z projektu Hekate (a w sklepach – same gładkie…) Coś mi się zdaje, że uczestniczki konkursu stworzyłyby niezły kreatywny zespół, a kolekcja przez nie stworzona byłaby skazana na sukces.

A Wy? Co najbardziej podobało Wam się w konkursowych projektach? Które z nich chciałybyście mieć w swoich szufladach?

 

Podziękowania

Na zakończenie jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczkom i uczestnikom konkursu za zaangażowanie i ogromny wkład pracy. Dziękuję także wszystkim kibicującym i komentującym.

Dziękuję firmie b.style, dystrybutorowi m.in. marek Freya, Fantasie, Fauve i Elomi, za współpracę na wszystkich polach w trakcie trwania konkursu, aktywne propagowanie konkursu oraz za nagrody dla laureatów 🙂 Szczególne podziękowania składam mojej współ-jurorce Kasi Sałacie (dzięki której powstała galeria prac na Facebooku) za entuzjazm, wkład intelektualny, oddanie idei bra-fittingu oraz przyjemne posiedzenia Jury 🙂

A na sam koniec końców – jeszcze jedno pytanie do Was: jak oceniacie cały pomysł? Czy macie ochotę na kolejne twórcze konkursy? A może już możecie podzielić się z nami pomysłami na nowe zadania konkursowe?

Może ci się spodobać