WKolekcje

Miękkie wyzwanie. Kolekcja Lupoline jesień-zima 2020

Łódzka firma Lupoline należy do tych, które nie boją się wyzwań konstrukcyjnych – co poznajemy po tym, że oferuje miękkie biustonosze w dużych rozmiarach w niemal każdej produkowanej linii (oprócz, rzecz jasna, usztywnianych i półusztywnianych). Niejedna biuściasta amatorka miękkich koronek ucieszy się również z faktu, ze wśród tych miękkich modeli całkiem często pojawiają się zgrabne kroje z pionowymi szwami typu half-cup (balkonetka). Innym wyróżnikiem firmy są koszulki z wbudowanym biustonoszem (także w dużych rozmiarach) oraz naprawdę spora oferta dla karmiących – biustonosze do karmienia, koszulki z odpinanymi miseczkami.

Po tym, jak ostatnio przetestowałam dwa produkty (biustonosz half-cup i koszulka) odbieram Lupoline jako firmę ambitną, gotową do słuchania uwag i ulepszania projektów. Zaskoczyło mnie, że szykowanej na jesień kolekcji pojawiają się kolejne nowe konstrukcje staników miękkich. Serce stanikomaniaczki rośnie na taki widok 😉 Mam nadzieję, że i wam się on spodoba – przed Wami przedsmak kolekcji jesień-zima 2020, która zacznie wchodzić na rynek od września.

Jeśli prowadzisz bieliźniany biznes, wybierałaś się na odwołane w tym sezonie targi Salon Bielizny –  skorzystaj z tej okazji i zapoznaj się z kolekcją!

Kolekcja sezonowa jesień-zima 2020 nie jest zbyt duża, jeśli chodzi o liczbę linii, ale biorąc pod uwagę, że każda linia obejmuje po kilka modeli biustonoszy, a czasem także koszulek, body i oczywiście majtek, robi się tego całkiem sporo. Przybliżę wam wybrane modele – te, które mają być dostępne w szerokiej rozmiarówce (a zatem bez np. push-up’ów na kopie, kierowanych na razie do niewielkich zakresów rozmiarów – całość możesz obejrzeć w katalogu). Jeśli chodzi o stylistykę – w Lupoline króluje klasyka, z odrobiną barwnego szaleństwa. Zdobienia: koronki, gipiury, tiule – bez nadruków. Czyli bezpiecznie – co nie znaczy, że nieciekawie. Zresztą same zobaczcie.

Fuksjowa petarda

Ta linia oczywiście natychmiast mi się spodobała, jako najintensywniej ubarwiona z całej kolekcji oraz zawierająca aż dwa dużorozmiarowe miękkie staniki (i trzeci o skromniejszym zakresie), plus jedną koszulkę z wbudowanym stanikiem i jedną klasyczną, długą koszulkę na ramiączkach.

Zerknijcie na stronę z katalogu:

Moją uwagę oczywiście najmocniej przykuły dwa modele ze słowem „big” w nazwie oraz „big koszulka”.

Pierwszy miękkus – big soft 2113 – to nowa konstrukcja typu side-support, czyli z panelem bocznym. Bardzo chętnie bym ją przetestowała – zwykle takie kroje mi leżą i ciekawa jestem, jak też firma Lupoline poradziła sobie z tym typem. Na zdjęciach katalogowych kolor tej linii wpada wręcz w fiolet, na moich wyszedł bardziej różowy, ale prawda moim zdaniem leży bliżej różu niż fioletu.

Słówko o samplach: próbki biustonoszy na zdjęciach są w rozmiarze 70H. Wszystkie mają dość wąskie ramiączka, ale mam nadzieję, że w produkcji firma zadba o to, żeby ich szerokość i stabilność była dobrze dostosowana do rozmiaru. Mam nadzieję, że zadba też o zgodność kolorów materiałów, bo na egzemplarzach próbkowych nie zawsze są one idealnie zgrane.

Rozmiary big soft 2113: 65 G-M, 70 F-L, 75 E-K, 80 D-J, 85 C-I, 90 C-H, 95 C-G, 100 C-F.

A teraz uwaga, petarda główna: nowy half-cup! 🙂 Drugim miękkim „bigowym” modelem w tej linii jest big soft 2114 (szkoda, że modele nie mają łatwiejszych do zapamiętania „imion”…). To „pionowiec” (model z pionowymi szwami na miseczce), którego możemy z angielska nazwać half-cupem, polskie firmy często nazywają takie modele balkonetką. Ich cechą charakterystyczną, oprócz muszelkowatego układu szwów na miseczce (może ich być jeden, mogą być dwa), jest ogólnie nieco niższe zabudowanie, choć nie dotyczy to mostka – linia dekoltu nie pozwala na dekolty głębokie (w tej roli sprawdzają się kroje plunge). Konstrukcja tego modelu jest także nowością. Jest ona nieco inna niż w przetestowanym przeze mnie błękitnym 2053 – brak tu dodatkowego paska na krawędzi miseczki. Podobnie jak tam, jest jeden pionowy szew i poziome zaszewki od strony mostka.

Co ciekawe, rozmiary w tym modelu nie są wcale ograniczone w stosunku do konstrukcji side-supportowej. „Halfiacz” ma dokładnie ten sam zakres rozmiarów, jak side-support – jest on zresztą identyczny, jak w moim „błękitku”. Rozmiary big soft 2114: 65 G-M, 70 F-L, 75 E-K, 80 D-J, 85 C-I, 90 C-H, 95 C-G, 100 C-F.

Biustonosz w koszulce big soft 2115 przypomina ten z 2113 (side-support), wygląda zatem również inaczej, niż w mojej koszulce 141. Dolna część koszulki jest z lekko półprzejrzystego, elastycznego tiulu.

Rozmiary koszulki 2115: 65 G-M, 70 F-L, 75 E-K, 80 D-J, 85 C-I, 90 C-H, 95 C-G.

Dopełnieniem kompletu mogą być dwa kroje majtek: trochę bardziej klasyczne figi big (na zdjęciu) oraz tzw. spodenki – niżej zabudowane, bardziej wycięte i biodrówkowate  (fotkę spodenek pokażę w innej linii). Dostępność krojów majtek zależy od rozmiaru – te bardziej zabudowane wg katalogu są dostępne od rozmiaru 42 do 48. Trochę mnie rozczarowuje ten podział, bo osoby noszące mniejsze rozmiary mogłyby też chcieć bardziej zabudowane majtki, nie mówiąc już o tym, że wśród większych osób też występują miłośniczki biodrówek. Z drugiej strony – na moje oko nawet te „big” nie mają tu szczególnie wysokiego stanu (ciekawa jestem, jak wypadną w moim rozmiarze na żywo).

Rozmiary fig big 🙂 : 42-48.

Czerwony klasyk

Żeby wyczerpać temat najmocniejszych barw – oto czerwień, obowiązkowa w każdej kolekcji, zwłaszcza jesiennej. Tu nic nas nie zaskoczy, bo oba kroje są już w ofercie Lupoline zarówno w bazie, jak i w aktualnej kolekcji wiosennej.

Big semi soft 2101 to dość klasyczny model półusztywniany.

Rozmiary big soft 2101: 65 G-M, 70 F-L, 75 E-K, 80 D-J, 85 C-I, 90 C-H, 95 C-G, 100 C-F.

Drugim ciekawym modelem w linii jest soft 2100, który ma mniejszy zakres rozmiarów (niżej sięgają i miseczki, i rozmiary pod biustem) – jest tą mniej brawurową wersją half-cupa, przeznaczoną na biusty średnie. Ma jeden pionowy szew, żadnych dodatkowych zaszewek ani paneli, a na mostku dekoracyjne „okienko”.

Rozmiary soft 2100: 65 E-I, 70 D-H, 75 C-G, 80 B-F, 85 B-E.

Do kompletu mamy figi, które wydają się niżej zabudowane od tych w fuksji (są też spodenki):

W czerwonej linii jest też żelowy push-up na kopie (z termicznie modelowaną usztywnianą miseczką i żelowym wypełnieniem), a jego zakres rozmiarów to: 65 C-G, 70 B-F 75 A-E, 80 B-D, 85 B-C (polecam uwadze właścicielek niewielkich biustów przy wąskich obwodach – rozmiary od 65C!).

Szkoda, że w tej żywej czerwieni zabrakło koszulki – myślę, że zachwyciłaby niejedną „walentynkę” 🙂

Granatowy ornament

Lubię granat, a w tej linii podoba mi się bardzo wzór gipiury – jakoś mało mam w kolekcji gipiurowych, ornamentalnych staników. Z ekscytujących nowości – mamy tu znowu konstrukcję side-support w modelu big soft 2103.

Rozmiary big soft 2103: 65 G-M, 70 F-L, 75 E-K, 80 D-J, 85 C-I, 90 C-H, 95 C-G, 100 C-F.

Drugim „mięczakiem” jest znowu średniobiuściasta wersja halfa – soft 2104. Bardzo urokliwa moim zdaniem, i żałuję, że z moim biustem nie załapię się w nią rozmiarowo.

Rozmiary soft 2104: 65 E-I, 70 D-H, 75 C-G, 80 B-F, 85 B-E.

Rzecz jasna, nie zabraknie również majtek. Tak prezentują się figi big (rozmiary: 42-48):

A tak – spodenki (36-42):

Na tym przykładzie mniej więcej widać, czym mogą różnić się te dwa kroje majtek. Figi są mniej wycięte z tyłu od spodenek oraz ogólnie nieco od nich wyższe. Tyły w obu krojach w tej linii są uszyte ze złożonego tiulu (co daje bezszwowe wykończenie) i mają pionowe szwy pośrodku.

Czarnobeżowa iluzja

Kompozycje z cyklu: czarna koronka na beżu (efekt tatuażu) plus czarne lamówki chyba nigdy się nie „zużyją”. Podoba mi się, że lamówki są lśniące i kojarzą się trochę z lateksem czy skórą. Tu znowu pojawiają się dwie nowe konstrukcje, tym razem usztywniane.

Pierwsza to big full cup 2110 – przypomina mi krojem któryś z modeli miękkich, które widziałam w wiosennym katalogu (dwa pionowe szwy plus jeden „poziomy”). Ma jednak miseczki w całości usztywnione pianką gorseciarską (full-cup to nazwa stosowana przez nasze firmy na określenie modelu całkowicie usztywnianego).

Podobają mi się te gipiurowe wzorki, plus zdobione ramiączka.

Rozmiary full cup 2110: 65 G-M, 70 F-L, 75 E-K, 80 D-J, 85 C-I, 90 C-H, 95 C-G, 100 C-F (jak widzicie, zakres rozmiarów jest taki sam, jak w szerokorozmiarówkowych modelach miękkich).

Drugim wariantem, przeznaczonym dla średnich biustów, jest full cup 2111. Można powiedzieć, że jest usztywnianym odpowiednikiem tych miękkich half-cupów, które występują w średniobiuściastym zakresie rozmiarów, choć ma dwa szwy zamiast jednego (dziwnie brzmi: full cup jako odpowiednik half-cupów, prawda? 🙂 Wynika to z różnic w terminologii polskiej i angielskiej. Po angielsku full cup to po prostu zabudowany biustonosz, a „po polsku” – biustonosz usztywniany…).

Podoba mi się, że miseczki są zdobione w całości – podczas gdy w wariancie większym występują panele pozbawione gipiury (trochę dyskryminacja…). A nie podoba mi się, że nie ma tego kroju w moim rozmiarze. Nie tylko przypuszczam – dobrze wiem, że usztywniane konstrukcje tego typu nadają się także dla dużych rozmiarów, więc… czekam 🙂

Rozmiary full cup 2111: 65 E-I, 70 D-H, 75 C-G, 80 B-F, 85 B-E.

A oto majtki w wariancie „figi bigi” 🙂 (rozmiary: do 48).

W tę linię odzieją się także drobniejsze biusty – będzie model typu push-up na kopie oraz – uwaga – body z taką samą miseczką.

Czarna ekscytacja

Czarny, to czarny – nie budziłby u mnie wielkich emocji, gdyby nie fakt, że oprócz przyjemnej przezroczystości (choć w kropki, za którymi nie przepadam) oferuje „halfowatą” konstrukcję w dużych rozmiarach. I to nie tylko w biustonoszu, ale i w koszulce.

Tak wygląda big soft 2105:

Patrząc na te rzęskowe koronki i „klejnot” na mostku nabieram ochoty, żeby chociaż ten model przymierzyć.

Rozmiary big soft 2105: 65 G-M, 70 F-L, 75 E-K, 80 D-J, 85 C-I, 90 C-H, 95 C-G, 100 C-F.

Koszulka big soft 2106 jest zbudowana na tym samym modelu biustonosza, ma tylko odrobinę okrojony zakres rozmiarów (bez 100 pod biustem – nie wiem, czemu). W dolnej części ma doszyty pasek kropkowanego tiulu. To moja kolejna kandydatka (po fuksjowej) do uzupełnienia koszulkowej garderoby o coś mniej bazowego.

Rozmiary koszulki big soft 2106: 65 G-M, 70 F-L, 75 E-K, 80 D-J, 85 C-I, 90 C-H, 95 C-G (niestety, bez rozmiaru 100 pod biustem).

Trzecim modelem w linii jest body z wbudowanym biustonoszem w zakresie średniobiuściastym – body soft 2107. Wygląda całkiem uroczo i szkoda, że nie ma rozmiarówki „bigowej”… Krój tego stanika to „mniejszy half-cup”, czyli pojedyncze pionowe szwy, bez poziomych zaszewek.

Niestety nie będę mogła go dla was przetestować, choć chętnie bym to uczyniła 🙁

Rozmiary body soft 2107: 65 E-I, 70 D-H, 75 C-G, 80 B-F, 85 B-E.

Morska tęsknota

Od razu wytłumaczę, dlaczego tęsknota – otóż model z pionowym szwem będzie tu dostępny tylko w tym mniejszym wariancie rozmiarowym. A taki jest uroczy… Oto moja nieziszczona tęsknota, czyli soft 2118. Wiele z was jednak będzie mogło się nim cieszyć.

Może zamiast „morska” powinno być „pawia”, bo kolor tego haftu co prawda przywodzi na myśl fale, ale wzór to ewidentnie pawie pióra! Pawie pióra na mgiełce… Na pewno rozumiecie moje uczucia 😉

Rozmiary soft 2118: 65 E-I, 70 D-H, 75 C-G, 80 B-F, 85 B-E.

Ale nie wszystko stracone – model big soft 2117 stoi przede mną otworem (i dużą miską!) 🙂

Pawich piór jest tu co prawda sumarycznie więcej niż w modelu soft, ale nie są tak dobrze wyeksponowane, jak w zestawieniu z jedną warstwą tiulu w mgiełkowatym sofcie. Ale zawsze coś… To mój kolejny kandydat do przymierzenia.

Rozmiary big soft 2117: 65 G-M, 70 F-L, 75 E-K, 80 D-J, 85 C-I, 90 C-H, 95 C-G, 100 C-F.

A oto, proszę was, pawie majtki w wersji spodenkowej:

Pawia linia zawiera także koszulkę, ale niestety tylko klasyczną – bez wbudowanego stanika, a z koronkową elastyczną górą, odciętą od dolnej części gumką, tak by nieco przytrzymać biust. Czy sprawdzi się w moim rozmiarze – przewidzieć trudno, ale jest dostępna do rozmiaru 48, więc teoretycznie mogłabym stestować. Oto koszulka big 2119:

Jej dolna część to miękka dzianina, w dotyku przypominająca wiskozę, część górna jest lekko przejrzysta, koronkowo-haftowana. Trochę lepiej widać ją na zdjęciu z modelką, z katalogu:

Rozmiary: 38-48.

Baza

Bazowa kolekcja Lupoline jest bardzo duża, podobnie zresztą jak kolekcja dla karmiących – nie zdołam jej tutaj omówić, ale pokażę wam jedną nowość z bazy – w dwóch wcieleniach, czarnym i ecru. Jest ciekawa, ponieważ także zawiera wspominaną wyżej nową konstrukcję side-suport (w miękkim wydaniu oczywiście).

Model big soft 145 to przyjemnie migiełkowy hafciak. Haft jest naprawdę ładny i efektowny, jak na bazę. Do tego mostek zawiera prawdziwy rarytas – chwościk z cyrkoniową „obrączką”.

Rozmiary big soft 145 są, jak się łatwo domyślić, takie same, jak całej reszty „big softów” 🙂 Czyli: 65 G-M, 70 F-L, 75 E-K, 80 D-J, 85 C-I, 90 C-H, 95 C-G, 100 C-F.

Oprócz modelu miękkiego, linia zawiera klasycznego „półsztywniaka” – big semi soft 146:

Rozmiary big semi soft 146: 65 G-M, 70 F-L, 75 E-K, 80 D-J, 85 C-I, 90 C-H, 95 C-G, 100 C-F.

Do biustonoszy oczywiście mamy spodenki oraz figi:

Niestety – mimo że majtki na fotkach to ten większy zakres rozmiarowy (42-48), to nie widać, by były „z golfem” 🙁

Oprócz powyższego, w linii mamy też push-up’a, a także krótką koszulkę i peniuar, ale tylko do rozmiaru 42.

Podsumowanie

Na tym zakończę opowieść o sezonie jesień-zima 2020 w marce Lupoline, przypominając po raz kolejny, że jest jeszcze rozbudowana część bazowa kolekcji – dostępne modele bazowe zobaczycie w sklepie internetowym (a tutaj – oferta biustonoszy i koszulek dla karmiących).

Katalog Lupoline jesień-zima 2020 (pdf) znajdziecie pod tym linkiem.

Co najbardziej mnie w niej zaintrygowało? Rzecz jasna, obfitość miękkich modeli oraz nowe konstrukcje. I jeszcze jeden drobiazg… no właśnie, chodzi o detale 🙂 Są kokardki dwuelementowe, jest kokardka zrobiona ze sznureczka, są chwościki, zawieszka z cyrkonią i czarny klejnot, którego jeszcze nigdzie w produktach naszych firm nie widziałam. Widzę tu oko do szczegółów i myślę, że przyszłość może zapowiadać się ciekawie.

Katalog Lupoline jesień-zima 2020

Katalog Lupoline jesień-zima 2020 (pdf) znajdziecie pod tym linkiem. Jest naprawdę bogaty!

A tu do obejrzenia nowości w pigułce, czyli ulotka Lupoline jesień-zima 2020 🙂

Galeria

Zobaczcie wszystkie moje zdjęcia modeli sezonowych (i jednego bazowego)!

 

Gdzie kupić bieliznę Lupoline? Uwaga, promocja!

Teraz, kiedy zakupy stacjonarne są siłą rzeczy ograniczone z powodu epidemii koronawirusa (trudny czas dla naszych salonów…), biustonosze i koszulki Lupoline pewnie najwygodniej będzie wam kupić online – w sklepie firmowym, czy też w innych e-sklepach z polską bielizną. W sklepie Lupoline obowiązuje cały czas stanikomaniacki kod rabatowy – aż –20% na hasło Stanikomania na cały asortyment sklepu (z wyjątkiem działów Wyprzedaż, Najtaniej) ważny aż do 30 czerwca 2020 r. Możecie też chcieć skorzystać z innej promocji – 25 zł taniej na zakupy powyżej 100 zł na hasło zostanwdomu – ta promocja będzie działać do końca marca.

Jestem ciekawa, czy udało mi się zainteresować was pierwszą w blogu prezentacją kolekcji Lupoline. Sama mam w niej kilka „muszętoprzymierzyciów”, a czy musisztomieciów, to się pewnie jeszcze okaże 🙂

A was co najbardziej zaintrygowało? Czekam na wasze wrażenia!

UWAGA dla przedstawicielek i przedstawicieli biznesu: jeśli jesteś zainteresowana/y zakupem produktów z kolekcji – pisz na: asia@lupoline.com.pl!

 

Może ci się spodobać

Leave a Reply