Mimo że sezon skłania raczej do nurkowania wśród korali i innych barwnych szaleństw, wracam na chwilę do strefy umiarkowanej klimatycznie i kolorystycznie 🙂 Firma Samanta debiutowała tu ubiegłą jesienią, kiedy to po raz pierwszy przetestowałam krój A922 w turkusowej wersji modelu Semi. Trochę liczyłam na to, że następnym razem wypróbuję inny krój, ale cóż, jakoś się nie złożyło (część przyczyn poniżej).
Na początek, nim przejdę do pozytywów (bez których nie byłoby tej recenzji :), garść narzekań rozmiarowych na Samantę. Chcemy nosić polskie marki, lecz nie wszystkie możemy! Oprócz A922, do mojego Samantowego rozmiaru 80H dochodzą też kroje: miękki A211 (dostępny aktualnie tylko w linii Semi, jeśli wierzyć informacjom o różnych krojach ze strony Samanty), A111 oraz półusztywniany A925. Z tej czwórki najbardziej obiecująco wizualnie wyglądają A922 i A925. Nawiasem mówiąc, informacje o dostępnych rozmiarach w poszczególnych krojach można znaleźć tylko w katalogu. Szkoda, że zakresów obwodów i miseczek nie podano przy opisach krojów w firmowym sklepie, tam, gdzie byłyby najbardziej przydatne klientkom…
Cieszy oczywiście, że „moich” krojów jest „aż” cztery, szkoda jednak, że wybór w nich nie oszałamia, jak widać z katalogu czy wyżej wspomnianej listy krojów. Żaden z projektów, jakie wpadły mi ostatnio w oko (jak tegoroczny śliwkowy Bzu czy zielony Amstel z kolekcji zimowej), w 80H nie występuje. Próby dopasowania mniejszego rozmiaru z Odetty zaś raczej utwierdziły mnie w przekonaniu, że 80G z Samanty to dla mnie zbyt mało.
Czym wobec tego zachwyciła mnie Odetta i czy przekonała do dalszych eksperymentów z Samantą?
Samanta – Odetta, krój A922, rozmiar: 80H, kolor: szary [Rozmiary miseczek: D-K, obwody: 65-95 (rozmiary z katalogu: 65G, 70F-K, 75E-J, 80D-I, 85D-H, 90D-G, 95D-F), cena: 179 zł w sklepie Brafitka, Bielsko – Biała; figi wysokie, rozmiar XL, cena: 89 zł]
Estetyka
Szary, po prostu szary – taki kolor ma dzisiejsza bohaterka wg producenta, co trochę zaskakuje w zestawieniu z górnolotnym opisem, pełnym „zaklętych mocy” i innych poetyckości. Nie jest to też do końca prawda. Najwięcej „szarego w szarym” zobaczymy w świetle dziennym, w cieniu. We wszystkich innych sytuacjach Odetta skłania się raczej ku popielatym beżom, które same w sobie nie olśniłyby mnie zbytnio, gdyby nie złoto-miedziane akcenty w postaci haftów. A ja lubię i złoto, i miedź…
Właściwie można Odettę zaliczyć do przedstawicielek jakże popularnego ostatnio w bieliźnie i nie tylko koloru kreciego, czyli taupe, którego główną wadą jest to, że jest makabrycznie trudny do dobrego sfotografowania 🙂 Odetta nie jest „nudziarą” do włożenia pod białą przejrzystą bluzkę, lecz doskonale sprawdza się w roli prawie-niewidki pod nieco ciemniejszymi letnimi ubraniami. No i nie jest nudna – jak widać, ma wiele twarzy… Za to ją polubiłam.
Kusi porównanie z poprzednio testowanym Semi. Odetta sprawia wrażenie zaprojektowanej w bardziej przemyślany sposób i staranniej odszytej. Na przykład wyścielone w przedniej części miękkim podkładem ramiączka, które w Semi mnie denerwowały, tutaj „przełknęłam” gładko, zapewne dzięki ozdobnej wstążce, którą na nie naszyto – bardzo ładnie to wygląda. Choć wyglądałoby jeszcze ładniej, gdyby wstążka była przyszyta dokładnie symetrycznie.
Szalenie podobają mi się kokardki z przodu ramiączek, które skutecznie kryją… zaczepy, albowiem ramiączka są odpinane, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Z zasady nie przepadam za odpinanymi ramiączkami, ale tutaj zupełnie mi nie przeszkadzają – po pierwsze, zaczep jest niewidoczny, po drugie, nie uwiera.
W porównaniu z Semi, Odetta jest nieco lepiej wykonana: nie ma wystających nitek. Za to jeden z końców wstążeczek ozdabiających ramiączka po praniu zaczął się strzępić. Haft jest śliczny i bardzo szczegółowy, ale koronka, na której został wykonany, uderza nieprzyjemną, sztywną sztucznością, podobnie jak siatka wyściełająca od spodu dół miseczek. Podsumowując: design świetny, natomiast materiały i wykonanie wciąż za mało luksusowe jak na dość wysoką cenę, choć biustonosz nie sprawia już wrażenia wyprodukowanego w pośpiechu, jak ten poprzedni.
Dopasowanie
Zastanawiam się, czy nie powinnam już ostatecznie uznać, że mój podstawowy rozmiar w polskiej bieliźnie (tej, której producenci nie stosują brytyjskiego systemu, czyli każdej oprócz Ewy Michalak i Kris Line) to 80H (większość Avocado, Samanta), z okazjonalnymi zabłądzeniami w kierunku 75I (Dalia, Gorsenia) czy 75HH-J, a może teraz już 80H (Comexim)? Hm, właśnie widzę, że marna to baza, od której tak wiele jest wyjątków… Brak mi więc wciąż punktu odniesienia, według którego mogłabym oceniać rozmiarową wierność polskich biustonoszy.
W przypadku Odetty, ponieważ próbowałam już Semi, nie jestem zaskoczona. Podobnie jak tam, miseczki są spore i mogłyby być nieco mniejsze, jednak w rozmiarze 80G fiszbiny stają się dla mnie zbyt wąskie, nie dla mnie więc 80G. Brafitka, która przysłała mi Odettę, uczyniła jednak słusznie, że zaproponowała mi przymierzenie 80G, bo gdyby nie fiszbiny, byłaby to dla mnie nawet lepsza opcja.
Jak więc ocenić dopasowanie Odetty? Brafitka za swoje bra-fitterskie sugestie dostałaby piątkę, a Samanta… lepiej nie mówić. O kalkulatorze dostępnym w ich sklepie firmowym pisałam już przy okazji Semi i nie była to, delikatnie mówiąc, pochlebna opinia. A więc za kalkulator Samanty – pała. Średnia – trzy, a pół punkta dokładam za to, że nie musiałam przesadnie zaniżać obwodu – 80 trzyma zadowalająco.
Kształt
Ocena identyczna, jak w przypadku Semi – ten sam krój i ten sam efekt. Biust jest bardzo, naprawdę bardzo ładnie zaokrąglony i zebrany, ale brakuje mu tego mocnego liftu, który często dają brytyjskie balkonetki (zwłaszcza np. Cleo), a który trudniej spotkać w miekkich biustonoszach polskich.
Nie wymagam bynajmniej od każdego biustonosza, by zmuszał dolną powierzchnię piersi do wznoszenia się stromo ku górze, ale wolałabym, by żądanie głębokich miseczek producenci interpretowali bardziej w kierunku „głębokich w przód” niż „głębokich w dół”, jeżeli wiecie, co mam na myśli. Gdyby u dołu miseczki było trochę mniej miejsca, pierś powędrowałaby wyżej i dekoracyjnie wypełniła te lekkie luzy, które pozostały u góry.
Konstrukcja i podtrzymanie
Zaskoczyło mnie, że Odetta w rozmiarze 80H ma dwuhaftkowe zapięcie (Semi miał trzyhaftkowe). Może producent chciał w ten sposób uzyskać większą lekkość wizualną, a może zabrakło trzyhaftkowych zapięć? 😉 Przypuszczam, że poszerzenie tyłu tylko dobrze by Odetcie zrobiło. Mimo to podtrzymanie jest najzupełniej w porządku, choć i tutaj tył jest zrobiony z pojedynczej warstwy niezbyt pancernej dzianiny. Ramiączka, w przedniej częsci nieelastyczne (podszyte), z tyłu są dość rozciągliwe, ale w sumie dają dobre podtrzymanie.
Fiszbiny mają stosunkowo wąskie „U”, w tym rozmiarze miseczki dla mnie do zaakceptowania, w mniejszym (G) były już zdecydowanie zbyt wąskie. Żadnych podpachowych issues, miseczki są więc skonstruowane poprawnie.
Wygoda
Kolejna bardzo wygodna Samanta – żadnego uciskania ani dziobania. Zaczepy odpinanych ramiączek nie wbijają się w pachy ani nie drapią skóry, ozdobnej części ramiączek nie połączono z tylną częścią żadnymi gniotącymi kółkami (który to element spaskudził mi już niejeden biustonosz). Boczne pionowe usztywnienia są elastyczne i nie dźgają końcówkami. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie siatka wyściełająca wnętrze misek, która przyprawia moją skórę o swędzenie. Wiem, panują upały, rozgrzana i spocona skóra może być wrażliwsza. Niedawno „swędziała” mnie nawet Freya, co jeszcze nigdy mi się w tej marce nie zdarzyło. Co ciekawe, są dni, gdy nie odczuwam tego objawu. Więc nie wiem – winić Odettę, czy nie winić? Mam jednak zasadę, że mój biust zawsze pozostaje niewinny 🙂 Zatem to biustonoszowi odejmuję punkt.
Cena
Przykro mi niezmiernie z powodu tej niskiej oceny, ale za 179 zł spodziewałabym sie lepszej jakości, przede wszystkim materiałów. Odetta udała się całkiem dobrze zarówno designerowi, jak i (odrobinę gorzej) konstruktorom, natomiast za taką cenę oczekiwałabym mniej sztucznej koronki, mniej swędzącej siatki, bardziej luksusowych dodatków (i idealnie równo przyszytych). Pamiętacie zapewne ostatnią recenzję biustonosza marki Gossard – za kilka złotych mniej otrzymywałyśmy tam materiały i dodatki na naprawdę światowym poziomie. Czy polska bielizna musi być taka droga?
Do kompletu
Wysokie figi (w rozmiarze XL – cóż, muszę przywyknąć, że w polskiej bieliźnie nie jestem ani medium, ani large 😉 są świetnie skrojone, nie zwijają się, korzystnie wyglądają na figurze. Są też bardzo komfortowe, a koronkowe wstawki tak umieszczone, że nie gryzą (czego się obawiałam). Czasem zdarza się, że ozdobne majtki drapią mnie końcówkami pionowych szwów z przodu, tu jednak niczego gryzącego w tym miejscu nie ma. Brakuje im może polotu, ale ogólnie – są to udane majtki. Duży plus dla Samanty za to, że podąża za trendem wysokofigowym, który tak lubię 🙂
Podsumowanie
Odetta to bardzo praktyczny biustonosz na lato. Nagle okazało się, że pod przewiewne, półprzejrzyste bluzki w kolorach jasnego khaki, szarym czy ciemnoniebieskim nie muszę wkładać mozolnie dobieranych barw, ani też niezbyt lubianych cielistych nudziarzy. Na przykład Freya Leona może trochę odpocząć od bycia moim dyżurnym biustonoszem pod letnie zielone bluzki 🙂 Właściwie pod każdą rzecz mogę „wrzucić” uniwersalną Odettę, która nie wybija się kolorem, i która jest nie tylko bardzo ładna, ale także przewiewna ze względu na siateczkowość. Z samej Odetty jestem więc zadowolona, ale Samanta jako firma rozczarowała mnie jeśli chodzi o postępy w zaopatrywaniu biustów z mojego rejonu rozmiarowego. Chciałabym w którymś z przyszłych sezonów nareszcie spróbować czegoś nowszego i jeszcze lepszego z Samanty. Ciekawe, kiedy się uda…
Uwaga, promocja!
Model ten zarekomendowała mi i powierzyła do testów inna jego użytkowniczka, i jednocześnie właścicielka sklepu Brafitka z Bielska-Białej. Z okazji tej recenzji, proponuje ona stanikomaniaczkom zniżki: -10% za biustonosz i -15% w przypadku zakupu całego kompletu Odetta. Brafitka mieści się w Bielsku-Białej przy ul. Wyzwolenia 1/5. Niestety, jej bajecznie kolorowa strona internetowa nie jest e-sklepem – Brafitka to sklep stacjonarny. Kto więc mieszka, albo planuje zawitać w tamte strony – na hasło STANIKOMANIA może taniej zaopatrzyć się w Odettę 🙂
A ja przy okazji podkreślę, jak cieszę się, że Bielsko-Biała ma swój dobry stanikowy sklep. Szkoda, że wciąż jeszcze nie każde miasto może się takowym pochwalić.
A do Was pytanie: czy nosicie Samantę i co uważacie za godne uwagi w tej marce?
26 komentarzy
kis-moho
Kolor kreci rządzi!
11 lipca 2012 at 17:02Ale czy nasi producenci muszą się bawić w tak wyszukane nazwy modeli jak A111 czy A925? Dalia robi to samo, a ja nigdy nie wiem, o czym mowa…
kasica_k
Tak, niezłe są te szyfry… W katalogach takie oznaczenia liczbowe mogą sobie być, ale do tego przydałyby się też jakieś opisy, np. “zabudowana balkonetka” czy “półmiseczka z pionowym cięciem”. Eveden np. stosuje “plunge-balcony” i “balcony” tam, gdzie jeden model występuje w dwóch krojach. Tak czy owak, gdy krojów jest bardzo dużo, lepiej żeby oprócz tego miały jakieś jednoznacznie identyfikujące symbole, bo inaczej łatwo o nieporozumienie.
11 lipca 2012 at 17:07yaga7
Dizajn bardzo fajny, ale za 180 na pewno bym jej nie kupiła – wolę za tyle samo czy mniej kupić Freyę albo dołożyć i mieć rewelacyjnie leżące Fauve. Zwłaszcza że piszesz, że nie podnosi, a ja jednak lubię staniki mocno podnoszące biust do góry.
11 lipca 2012 at 17:10Za czasów 75E nosiłam Samantę, ale jej ceny wtedy były dwucyfrowe, więc moim zdaniem adekwatne do jakości.
kis-moho
Opisy + jednoznaczne symbole, to było coś. Bo ja nie jestem w stanie pamiętać, czy A111 albo K-24 to pluge, balkonetka, czy half-cup. Może jeszcze, gdyby to była jedyna noszona przeze mnie firma.
11 lipca 2012 at 17:47aleksandromaniak
Ostatnio stacjonarnie kupiłam Gossarda za 155 zł, biust mocno w górze, zebranie z boków, dolinka, ścisły obwód, rozmiar przewidywalny, stanik cudo (ten miętowy ach), haft płaski, materiały – wszystko milutkie, nic nie drażni.
11 lipca 2012 at 18:18W ramach testowania nowych marek (właśnie Gossard ) chciałam też polski stanik inny niż Avocado. Padło na Comexim. I Nadię. Biustonosz kolorowy, bardzo letni, usztywnienie cieniutkie, nie jest w nim za gorąco, fajny kształt, zaokrąglenie, obniżone miski – otwartość!, świetne podtrzymanie. Rozmiar prawie jak tabelkowy, ale no to jedyny minus. To wszystko za 130 zł stacjonarnie w Dopasowanej.
Po przeczytanej recenzji , po zobaczeniu ceny (aaaa) i po powyższych doświadczeniach nadal nie mam ochoty na testowaniu Samanty.
zanna.
Powiem szczerze, że przy internetowej dostępności przecenionych brytyjczyków, nigdy nie zainteresowałabym się Samantą, gdybym jakiś czas temu nie dostała bonu prezentowego do wykorzystania w tej firmie. Spodziewałam się przaśnej stylistyki i długiego szukania czegoś znośnego – a tu, zaskoczenie!
11 lipca 2012 at 18:34– zdecydowanie podciągnęli się stylistycznie. Wprawdzie dekory na żywo wciąż wyglądają nieco tandetnie, ale materiały i koronki takiego na przykład Bzu – cudo!
– z krojami różnie, niektóre plunge robią mi straszną krzywdę w okolicach żeber i mostka, inne modele mają tak nieszczęśliwie obciętą rozmiarówkę, że w połączeniu ze sporymi miskami wyrzuca mnie z tabelki dołem (stąd nie mam Bzu, z którego planowałam dekor po prostu odpruć :()
– ogromny minus za nieczytelną stronę internetową: brak wyraźnych zdjęć, nadmiar photoshopa, wszyte push-upy nieujęte w opisie, poetyckie opisy bez treści, brak wyszukiwarki rozmiarów, koszmar
– koniec końców użytkuję:
plunga Inti – robi świetny dekolt, ale okrutnie krzywdzi mostek; wizualnie przyjazny, bezpretensjonalny
usztywnianą balkonetkę Arez – spłaszcza ale zaokrągla, wygodny i piękny kolor, bawełniany codzienniak
miękkiego halfa Dream – bardzo ścisły obwód, leży przyzwoicie, choć niezbyt unosi, wizualnie ładna koronka, zdobienie nieco tandetne
– podsumowując: Samanta zaskoczyła mnie pozytywnie produktami, choć wciąż nie są warte swoich cen wyjściowych; sklep internetowy zszargał mi nerwy. Natomiast jest to zdecydowanie warta rozważenia alternatywa dla małobiuściastych
kis-moho
“- podsumowując: Samanta zaskoczyła mnie pozytywnie produktami, choć wciąż nie są warte swoich cen wyjściowych; sklep internetowy zszargał mi nerwy. Natomiast jest to zdecydowanie warta rozważenia alternatywa dla małobiuściastych”
Zanna, tak popatrzyłam, ale w mniejszych rozmiarach to głównie push-upy niestety :o( I czy Samanta nie ma dość wąskich fiszbin? To słabe połącznie dla mniejszych biustów, które często potrzebują szerszych fiszbin i nie zawsze mają ochotę na gąbkę (a już na pewno nie w te upały).
11 lipca 2012 at 19:12Za to chyba już rozumiem te skróty, wszystko jest opisane na ich stronie.
zanna.
Nie wiem, jak jest z samym początkiem tabelki, ja oscyluję w rozmiarach 65C-65D i potrzebuję szerokich fiszbin. Plunge mają przeważnie push-upy wyjmowane, gąbeczka w moim Inti jest standardowej grubości; Arez ma nieco grubszą, ale bez opcji push-upa, Dream mam miękki; Samanta mnie ucieszyła, bo czasem się na 65D brytyjskie nie łapię, ale przyznam, że dostępności rozmiarów typu 65A-B nie sprawdzałam
11 lipca 2012 at 19:51kis-moho
O, widzisz, to ja zbyt szybko przeleciałam przez katalog w takim razie, bo patrzyłam na podobne do Twoich rozmiary i rzucały mi się w oczy same poduszkowce (ale racja, nie przejrzałam wszystkiego super dokładnie). Czyli mówisz, że Samanta ma szerokie fiszbiny? Miałam jakoś zakodowane, że mają zwykle właśnie strasznie wąskie w mniejszych miseczkach. W takim razie może warto będzie im się przyjrzeć.
11 lipca 2012 at 20:13SmallCup, gdzie jesteś? :o)
zanna.
Nie mówię, że mają wybitnie szerokie, może mi się coś w sylwetce pozmieniało po schudnięciu, ale z typowo wąskofiszbinowymi markami zwykle miałam problem, a tu jest ok. generalnie w nowszych modelach (a trochę pomierzyłam przed wyborem) po wyjęciu push-upa zostaje usztywnienie jak w brytyjczykach, nie za grube. A jak chodzi o miękkie, to może szału nie robią, ale wyglądają całkiem przyzwoicie. Dream 65D mam właśnie na sobie 😉 (z przedłużką)
11 lipca 2012 at 20:24ochanomizu
Mam (obecnie za małe) dwie miękkie Samanty o kroju A142 (wyższy half z pionowym cięciem) w rozmiarze 65d, U fiszbiny (bez kanalików) to 12,5cm, UU fiszbin (bez kanalików) – 26cm, więc nie tak mało. Jakość niezła, z ceną gorzej (Ollanta była zbójecko droga, Low nieco tańsza).
Większego rozmiaru nie kupiłam i nie kupię, bo zabija mnie mostkiem, niestety 🙁 65e ma mostek wyższy o ponad centymetr, i mnie dziabie niemiłosiernie.
11 lipca 2012 at 21:09maith
Zdjęcie na tle nieba – mistrzowskie. Potrafisz poruszać wyobraźnię 🙂
11 lipca 2012 at 21:42plica
Mierzyłam ostatnio Samanty stacjonarnie i zdziwiła mnie totalnie nieprzewidywalna rozmiarówka. porownujac do obecnego 75DD/75D w wiekszosc stanikow – z samanty bylam miedzy rozmiarami 70E i 70F w ślicznym usztywnianym plunge, a obwod szczerze mowiac byl stasznie ciagnacy sie i lipny. Obawiam się, ze nie przetrwałby zbyt długo. Wzornictwo urocze owszem – ale kwestia rozmiarów i materiałów do dopracowania :).
11 lipca 2012 at 22:02aleksandromaniak
A w ogóle jako to jest rozmiarówka?
12 lipca 2012 at 00:09Bo wg kalkulatora ze strony nie istnieję. 🙂
kasica_k
Tajna 🙂 Ja też nie istnieję. O moich perypetiach z kalkulatorem Samanty więcej w recenzji Semi.
@maith, dzięki – po prostu ładne niebo mamy tu na Woli 😉
12 lipca 2012 at 03:56miss-alchemist
Moja małobiuściasta kumpela (65C), z dosyć problemowym biustem ze względu na mostek (prawie wszystko ją uwiera) i mocną stożkowość właśnie w Samancie znalazła swój ulubiony obecnie stanik 🙂 Lekko usztywniony, fiszbiny nie za wąskie, mostek niski. Obwód mógłby być nieco ściślejszy, ale poza tym stanik naprawdę fajnie leży. To CHYBA model Inti, ale głowy nie dam. I nie był taki drogi wcale.
A co do recenzowanej Odetty – pomijając kwestię, że ja ogólnie miałabym psychiczne opory przed wydaniem 179 zł za stanik, to zestawienie z Gossardem z poprzedniej recenzji dużo mówi 😉 Aczkolwiek Odetta piękna jest.
12 lipca 2012 at 09:46pierwszalitera
Kolor (na zdjęciach) przecudny, ale ta “głębokość w dół” zniechęca, bo to oznacza u mnie stuprocentowo smutnie leżący biut przyciśnięy z góry wbijającą się krawędzią. Ale kolor naprawdę przecudny….. Jak to jest w ogóle z tą rozmiarówką? Odetta występuje bowiem też jako model A142, opisany jako biustonosz miękki, na zdjęciach widać jeden pionowy szew (half cup?). W ogóle nie mogę znaleźć informacji o dostępności rozmiarowej tego kroju.
12 lipca 2012 at 14:51kis-moho
Rozmiary są tu:
12 lipca 2012 at 16:24sklep.samanta.pl/sklep.php?flaga=szczegoly&poz=514&id_kat=384&id=514
Ale jak rozumiem, to tylko to, co jest na stanie, a nie to, co jest teoretycznie możliwe.
kis-moho
Swoją drogą, opisy Samanty to faktycznie mistrzostwo:
12 lipca 2012 at 16:29“Proponowana linia to konsystencja elegancji oraz dobrego smaku. Niebieska paleta barw przenosi nas nad jezioro Titicaca. Głębokie granaty, delikatne błękity, eleganckie szafiry, subtelnie kontrastują z miodowym kolorem wybrzeża. Aksamitna w dotyku tkanina jest gwarancją luksusu.”
Uśmiałam się jak norka – gdzie jest wybrzeże w koszuli nocnej?
kasica_k
Rozmiary w poszczególnych modelach i krojach (z aktualnej kolekcji) są wymienione w katalogu, który można pobrać tutaj: http://www.samanta.pl/pl/foryou
13 lipca 2012 at 03:35alladyna1986
Mierzyłam kiedyś kilka modeli Samanty;)
O ile pusiapkowe plunge z serii Rocco nie zachwycały – 60J było na mnie za małe i za luźne w obwodzie – o tyle zakochałam się kompletnie w Samancie Dream.;) To wg producenta push up, ale w rozmiarze przeze mnie mierzonym nie miał gąbek, tylko zwykłe, cienkie usztywnienie. To jest krój A335 – IMO genialny na jędrne biusty.;D Ma bardzo niski mostek, szeroko wycięty, odsłania dużo dekoltu, trzyma fajnie.;D Mierzyłam prototypowe 60H – i nie kupiłam tylko dlatego, że obwód musiałam zapiąć na najciaśniejszą haftkę (mimo że do najszczuplejszych nie należę i np. 28 z Frei bywa ciasnawe), a ramiączka były koszmarnie długie – do skrócenia. No i przestraszyłam się tego spektakularnego dekoltu (“aaaaa!!!! omg! gdzie ja to założę!!!”).
I do tej pory żałuję, że nie kupiłam…
Dla mnie oznaczenie krojów jest bardzo pomocne – bez tego nie odróżniłabym A335 od innych plunge’y tylko po obrazkach i opisach, że to plunge.
Co mi się nie podoba na stronie – KALKULATOR.
13 lipca 2012 at 11:19Jest koszmarny. Na 68-70 pod biustem i 88-90 w biuście wylicza polskie 70d. Podczas gdy pasowało 60h. Zupełnie bez pokrycia – na podstawie takiego wyniku z kalkulatora nie da się zamówić nawet zbliżonego rozmiaru, a co dopiero mowa o dobrze pasującym.
alladyna1986
A, jeszcze jedno – Dream chyba nawet nie miał kieszonek na wkładki, więc zupełnie nie wiem, czemu firma określa go jako push up. Może to chwyt marketingowy… tylko ciekawe, czy więcej osób przyciągnie, czy zniechęci.
13 lipca 2012 at 11:23brafitka
Przepiękne zdjęcia na nowo się zachwycam chociaż właśnie siedzę w Odettcie!
Co do kształtu to Kasico obaiwiam się, że wynika on właśnie z za dużej miseczki (spowodowanej waską fiszbiną)
14 lipca 2012 at 15:20klientki nie skarżą się na kształt – do Chloe go porówniac nie można, ale ja żadnego elementu nie mam poziomo czy też poniżej lini obwodu przy biuscie 36HH i wygląda na uniesiony i mocno zebrany, przypuszczam, że przez to, ze jest to H a ni G to po prostu jest troche głębszy i szczyt Twojej piersi wypada niżej niż by był gdyby rozmiar miseczki był mnijeszy albo biustu większy piers nie wpadła by tak w dół.
Dziękuję za pochwały co do doboru – dzieki chyba dobrej pamięcie zapamiętuje sporo kombinacji i przeliczników. Np rozmiarowo podobne będą wszelki kroje samantowe 922
natomiast 211 absolutnie 80H z no Hany (baaardzo luźnej) byłoby o 2-3 miseczki mniejsze niż z Odetty.
Co do kwestii pushupów poruszonej przez Alladynę producent wszywa kieszonki w te kroje w 75 do D włącznie w 70 do E w 65F i 60G większe biusty (60H,65G,70F,75E) sa odbierane juz jako raczej nie potrzebujące i uważam, że słusznie – zresztą przy wszelkim dobieraniu staram sie wybić z głowy pomysł wkładania ich i noszenia na stałe – zwłaszca przy pierwszym dobrze dobranym staniku.
Używamy ich ewentualnie do korygowania mniejszej piersi czy bardzo okazyjnie.
A co do cen bardzo one zależą od materiałów np.: wspomniana kolekcja inti nalezy do łodzieżowej i ma u mnie cenę 335 plunge 99,- a bardotkowy strapless 102,-
pinupgirl_dg
Przyłączam się do zachwytów nad kolorem, bardzo mi się podoba, szkoda, że w sumie rzadko się pojawia w bieliźnie. Chociaż wydaje mi się, że np. BestForm Sophie czy Vienne są kolorystycznie bardzo podobne, też mi się podobają:
16 lipca 2012 at 16:13http://www.onlyher.pl/products/164/p/658
http://www.onlyher.pl/products/167/p/909
Generalne stanik z gatunku tych urzekających, chociaż może dla mnie ciut przekombinowany, ale pewnie i tak chętnie bym go widziała w mojej szufladzie.
I jestem na tak w kwestii wszelkich zabiegów, mających poprawić wygodę ramiączek, ramiączka i mostki to moje główne zmory. O ile na mostki mam sposób (noszę w miarę niskie), to ramiączka zwykle są problemem, wyjątkowo wybredna jestem w tej kwestii.
kasica_k
@brafitka, miseczka G (ta za mała) u dołu dawała u mnie dokładnie ten sam efekt, tj. podnosiła, ale do poziomu. Za to trochę lepiej się prezentowała maksymalnie wypełniona góra, niestety z powodu wąskich fiszbin nosić jej nie mogę… Zresztą, dość podobny efekt u dołu dają inne miękkie staniki polskich marek, np. Comexim czy Dalia – przypuszczam, że w polskich firmach stosowane są/były podobne wykroje, choć widzę, że firmy starają się to zmienić (np. Comexim kiedyś opadał mi bardzo wyraźnie, znacznie bardziej niż teraz i niż cokolwiek, co zdarzyło mi się przymierzać, ale gdy ostatnim razem go recenzowałam w “osobie” Kiwi Sorbeta, dół miseczki miał już zrobioną sprytną zaszewkę unoszącą ;). Wydaje mi się, że wynika to z niewielkiego doświadczenia z szyciem dla dużych biustów potrzebujących mocnego uniesienia, a może, kto wie, z oczekiwań klientek? Zdarza się przecież, że klientki z nieufnością traktują mocno podnoszące staniki, uważając, że to powiększa biust. Pewna czytelniczka napisała mi kiedyś, że nie lubi staników, w których biust sterczy do przodu i czy ja mogę jej polecić taki, w którym nie sterczy. A skoro ma nie sterczeć, to co ma robić? 😉
Tak czy owak, gdybym miała w Odetcie zdecydowane “zwisy”, na pewno nie dorobiłaby się ani statusu regularnie noszonego stanika, ani też tej recenzji, więc nie bójcie się Odetki, zwłaszcza jeśli macie lżejsze od mojego biusty 🙂
17 lipca 2012 at 14:25kasica_k
@pinupgirl_dg, dzięki za przypomnienie o Bestformach w krecim kolorze, nabrałam ochoty, żeby wypróbować wreszcie tę markę i przy okazji “dokrecić” kolekcję 😉
17 lipca 2012 at 14:27